Top hledané
Výsledky (0)
Modelka se stala symbolem revoluce ve vnímání krásy. Winnie Harlow pomáhá prolomit předsudky ohledně krásy a je inspirací mnoha mladých dívek.

Modelka Winnie s dvoubarevnou kůží zazářila v Cannes. Dnes je její příběh inspirací pro mnoho mladých žen

Aneta Šimečková
25. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Winnie Harlow v Cannes v zelenočerných šatech

Winnie Harlow, kanadská modelka a veřejná mluvčí za kožní onemocnění vitiligo. Je jednou z nejvýraznějších světových hvězd. Kvůli své odlišnosti prožila krušné časy, hroutila se a přemýšlela dokonce o sebevraždě. Ze svého „nedostatku“ ale udělala přednost a je pro mnohé motivací a inspirací. V Cannes se ukázala se svým přítelem a předvedla se v krásné róbě. 

Dnes sklízí mnoho uznání, ale vždy tomu tak nebylo. V mládí byla šikanovaná a kvůli svému onemocnění vitiligo (neinfekční kožní porucha) musela dokonce opustit střední školu. Začala se proto učit doma. V dětství nikdy neuvažovala o kariéře modelky, její sebevědomí totiž kvůli negativním zážitkům silně utrpělo. Po setkání s renomovanou fotografkou Shannon Boodramovou se ale její představa o budoucnosti změnila. Své fotografie začala sdílet na sociálních sítích a zúčastnila se 21. řadu Amwerican´s Next Top Model. Tím její kariéra modelky započala.

„Emocionální aspekty života s vitiligem jsou velmi reálné, ale často přehlížené. Mnoho dětí s touto poruchou čelí hroznému škádlení a šikaně,“

uvedla modelka pro Healthinsight

Díky své osobitostí a jedinečnosti se stala tváří Fende, Dior a Marc Jacobs, ale i Puma, Tommy Hilfiger nebo Diesel. Stala se i první modelkou s kožním onemocněním, která je členem andílků značky Victoria´s Secret. S modelingovou kariérou získala i nové jméno. Winnie Harlow je totiž pouze pseudonym. Její rodné jméno je Chantelle Whitney Brown-Young.

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Winnie ve světě módy

Modelka se nebojí v módě experimentovat. Při výběru jejich modelů na různé příležitosti hrají hlavní roli vzory a barvy. Nechte se inspirovat u této krásky jejím originálním stylem.

Na premiéru filmu La Passion De Dodin Bouffant dorazila v černozelených šatech od značky Rami Kadi s překřížením kolem krku doplněné vlečkou. Dokonce tam přišla se svým přítelem z NBA Kylem Kuzmou.

 

Otevřít v galerii (4)
Winnie Harlow v Cannes
Winnie Harlow v CannesZdroj: Profimedia

 

Všechny diváky upoutala Winnie i na basketbalovém zápase Kyleho Kuzmy. Oblékla monochromatický outfit – žebrovaný svetr s výstřihem, sukni, vysoké modré kozačky a kabát.

 

Otevřít v galerii (4)
Winnie Harlow v modrém
Winnie Harlow v modrémZdroj: Profimedia

 

Na udílení cen British Fashion Awards se ukázala v odvážných minišatech Iris Van Herpen Couture s průstřihy přes břicho a ladícím rezavým pláštěm.

 

Otevřít v galerii (4)
Winnie Harlow ve zlatých minišatech
Winnie Harlow ve zlatých minišatechZdroj: Profimedia

 

Na Prince's Trust Global Gala oblékla méně výrazný outfit. Zvolila elegantní černé šaty Jimmy Choo a boty Giuseppe Zanotti.

 

Otevřít v galerii (4)
Winnie Harlow v černých šatech
Winnie Harlow v černých šatechZdroj: Profimedia

 

Modelka se stala symbolem revoluce ve vnímání krásy. Winnie Harlow pomáhá prolomit předsudky ohledně krásy a je inspirací mnoha mladých dívek. Winnie Harlow není jen hvězdou světových módních kampaní a mol, je jednou z největších ikon jednadvacátého století.

Zdroj: Elle.cz, Dailymail.co.uk, Princestrust.us, Healthinsight.ca, Autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze