Top hledané
Výsledky (0)
Poohlédnutí za měsícem červen 2023.

Poohlédnutí šéfredaktorky za červnem: Žralok zabil turistu, ponorka neměla šťastný konec a Praha odjíždí do Varů

Aneta Šimečková
30. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Poohlédnutí za červnem

Měsíc červen přinesl mnoho zvratů. Do Česka přišly tropy, žralok v Egyptě zabil turistu, ztracená ponorka u Titanicu neměla šťastný konec a začala jedna z nejznámějších událostí České republiky, a to je KVIFF. Praha se tedy přesouvá do Karlových Varů a celebrity vyjdou na červený koberec v těch nejkrásnějších róbách. V čem byl červen přelomový?

Pro naši redakci je přelomový článek ze začátku měsíce června, a to „Beru si Gruzínce“. Informace získala redaktorka přímo od Gruzínců, a tak je článek poskládaný z důvěryhodných zdrojů. Ačkoliv někteří nevěří, vzít si Gruzínce, by bylo zřejmě opravdu náročné. Emoce vzbudila hlavně informace, že tchyně po svatební noci ukazuje prostěradlo od krve, aby dokázala, že nevěsta byla ještě panna. 

 

ČLÁNEK

 

Nesmím zapomenout na událost, která otřásla námi všemi. Zničení velké ukrajinské přehrady s sebou přineslo rozsáhlou ekologickou katastrofu. Kvůli povodni zahynula takřka všechny zvířata z místní zoologické zahrady. Událost s sebou přinesla mnoho neštěstí. Válka pokračuje dál a Ruská armáda podniká další útoky.

 

„Je to jen jeden den ruské agrese. Je to jen jeden akt ruského terorismu. Je to jen jeden ruský válečný zločin…,“

 

napsal emotivně na sociálních sítích prezident Volodymyr Zelenskij.

 

ČLÁNEK

 

S dalším výrazným článkem jsme se dozvěděli, jaké to je být manželkou brankáře Saláka a jak je na ženy hokejistů nahlíženo. Setkání s Michaelou Salákovou odkrylo příběh ženy, která se rozhodla podpořit svého manžela ve světě profesionálního hokeje. Rozhovor s ní vzbudil i mnoho negativních emocí, ale my jí přejeme jen to nejlepší. Manželé totiž čekají šesté dítě. 

 

ČLÁNEK

 

Otevřít v galerii (3)
Rodina brankáře Saláka
Rodina brankáře SalákaZdroj: Profimedia

 

České celebrity vždy rozvíří vody. Tentokrát jsme je vyzpovídali na téma válka na Ukrajině. Zeptali jsme se i na to, jak by se postavily k situaci, kdy by si měly vybrat mezi drahou dovolenou nebo darováním peněz na pomoc Ukrajině. Zajímalo nás i to, jak se staví k válce a zda vnímají, že střet mezi Ukrajinou a Ruskem je "nedaleko". Odpovědi nás leckdy i překvapily, ale zaujaly hlavně naše čtenáře. 

 

ČLÁNEK

 

Otevřít v galerii (3)
Celebrity na luxusní události s drahokamy
Celebrity na luxusní události s drahokamyZdroj: Profimedia

 

Pár dnů po "celebritách" přišlo téma se žraloky. V Egyptě, nedaleko hotelu Dream Beach, se v moři koupal ruský turista Vladimir Popov a zaútočil na něj žralok. Přítomní svědci tvrdili, že incident se stal necelých osm metrů od pláže. Turista se žralokem chvíli zápasil, pak ho predátor stáhl pod hladinu. Elitní potápěč Tomáš Kotouč nám poskytl rozhovor a dal nám k tématu vyjádření. Přiblížil nám zásadní faktory, které mohou přispět k napadení žralokem.

 

„Šance na přežití je obrovská. Drtivá většina útoků je pouze tzv. ochutnání - žralok si kousnutím člověka osahá a obvykle usoudí, že to není jeho přirozená potrava. Nicméně existují i případy (ročně v průměru 10 případů), kdy žralok skutečně považuje člověka za potravu, oběť zabije, naporcuje a pozře,“

 

dodal k tématu odborník. 

ČLÁNEK

 

To ale není jediná negativní událost, která se v červnu udála. Celý svět žil ztracenou ponorkou poblíž Titanicu. Pobřežní stráž Spojených států ve čtvrtek 22. 6. 2023 v podvečer potvrdila, že posádka ztracené ponorky Titan je po smrti. Na dně oceánu našli tlakovou komoru, kryt zadní části ponorky a rám s ližinami. Ponorka zřejmě implodovala. Ještě před touto tragickou informací jsme se zeptali odborníka na ponorky a bývalého novináře Ondřeje Féra na informace právě k této události. 

 

ČLÁNEK

 

Ne příliš pozitivní informace prošly červnem. Najdeme ale i lepší záblesky, které kdekomu mohou zvednout náladu. Mluvím teď o počasí. Ovlivňuje totiž právě naši náladu. A Česko v červnu zasáhly tropy.  A to byla příležitost napsat téma s odbornicí na výživu o tom, jak nezkolabovat a zvládnout vysoké teploty.

 

ČLÁNEK

 

Otevřít v galerii (3)
Jak přistupovat k horkým letním dnům
Jak přistupovat k horkým letním dnůmZdroj: Freepik

 

Červen bych ráda ukončila pozitivně. V České republice začala událost roku. Praha se přemístila do Karlových Varů a začala oslavovat příjezd Russella Crowa. KVIFF oficiálně začal a kdo nemá fotku ve Varech, jakoby nebyl. Vary si prý každý zamiluje, a oznámil to i na svém Twitteru právě zmiňovaný herec. „Můj Bože, Vary jsou nádherné,“ zmínil. S tímto tématem vcházíme i do dalšího měsíce. 

ČLÁNEK

 

Červen přinesl mnoho nového, třeba i to, že sněmovna schválila manželství pro homosexuály v prvním čtení. Začátkem července budeme ještě žít filmovým festivalem a uvidíme, co nám další letní měsíc přinese. My v LP-Life plánujeme být opět u všeho dění a přinášet vám to nejzajímavější.

 

Dům s bazénem na pronájem, Praha Východ –
Dům s bazénem na pronájem, Praha Východ –, Okolí Prahy
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Zdroj: LP-Life, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze