Hlavní stránka Nové články

Černobyl. Snad každý to slovo slyšel a má nějakou představu o tom, co se tam stalo a co to znamenalo pro lidstvo. Za 33 let od havárie v černobylské jaderné elektrárně se místo hodně změnilo. A to zajímá turisty. Od zveřejnění seriálu na HBO se tam „hrne“ ještě více lidí než předtím. Ať už za poznáním, vzděláním nebo jen za selfíčkem. Moniku místo uhranulo natolik, že se nemůže přestat vracet. Dokonce si založila agenturu, díky které se do místa mohou podívat i ostatní, a to úplně z jiného úhlu, než kdyby jeli s „profláknutými“ agenturami.

Jak to vzniklo, že jste si udělala cestovku v Černobylu?

Vzniklo to z obyčejného turismu, jela jsem tam jako turistka. Vždycky mě to zajímalo, posledních deset let jsem nedělala nic jiného, než že jsem studovala materiály a podobně.

Proč zrovna Černobyl?

Nemám k tomu asi nějaký důvod, zaujala mě ta tragédie jako taková.

Kde jste se o tom dozvěděla? Ve škole?

Myslím, že jsem tenkrát slyšela nějakou reportáž v televizi. Hrozně mě to začalo zajímat – jak, proč a co se tam stalo, osudy lidí, kteří u toho byli… Konečný verdikt padl ve chvíli, kdy jsem tam odjela jako turistka v mém těžkém životním období. Řekla jsem si, že osudy lidí tam mě odvedou od reality tady, a už jsem tam zůstala.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Co se vám dělo?

Bylo to po těžkém rozchodu s partnerem.

Kolik vám bylo?

Je to rok a půl zpátky, teď je mi devětadvacet. Není to tak dlouho, co v Černobylu pracovně funguji. Mám syna, takže odjet do Černobylu bylo takové komplikované. Dneska je mu osm, už je to něco jiného, mám více svobody. Proto jsem se tam tenkrát rozhodla jet.

Bylo těžké se tam dostat? Fungovala tam nějaká agentura?

Agentur tady funguje deset let celá řada, takže dostat se tam těžké není. Spíš je to těžké emocionálně, každý turista tam má poprvé strach. Byť víte nebo si zjistíte informace, ten strach tam prostě je. To v sobě člověk musí zlomit a říct si, že do toho půjde přes veškerý svůj strach.

Co jste tam tenkrát poprvé viděla?

Tenkrát mě to strašně zasáhlo. Ta atmosféra. Je to neuvěřitelná plocha, která je uzavřená, vysídlená, zasáhlo to více než 200 tisíc lidí v celé oblasti. Hrozně mě to poznamenalo a strašně mně vadilo, že exkurze agentury, se kterou jsem tam byla já, byla hrozně krátká. Bylo nás moc, skoro třicet, bylo to jenom šup z auta do auta, člověk ani neměl šanci nasát, poznat, pochopit to místo. Už v momentě, kdy jsem odtamtud odjížděla, jsem věděla, že se tam vrátím.

A vrátila…

Vrátila jsem se tam v říjnu loňského roku, kdy jsem měla první neoficiální tour, ještě jsem nefungovala jako agentura. Vzala jsem tam své přátele a pár náhodných lidí, kteří se k nám přidali. Tenkrát jsem si to celé zorganizovala sama, navrhla jsem si sama program s místním průvodcem, se kterým jsem byla v kontaktu od mojí první tour. Všechno šlo pod mým vedením. Popud agentury vznikl přímo od něj, řekl mi „děláš to jinak, máš jinou vizi, založ si agenturu a voz sem turisty, ať je to v něčem jiné“.

V čem je vaše vize jiná?

Hlavně v tom, že jezdíme v malých skupinách, maximálně deset osob, ale to už je extrém. Nejezdíme jednodenní tour, ale dva až čtyři dny, kdy jsme celé ty dny v zóně a projdeme ji celou. Snažíme se neukazovat jen to, co ukazují všichni, jako Pripjať a Černobyl, tedy to, co mají průvodci už naučené jako okruhy, a jedou to pořád dokola. Chodíme i na místa, kam kromě nás nikdo jiný nechodí, například do opuštěných vesnic na druhé straně oblasti, které jsou dodnes zachované. Našla jsem tam účty z roku 1986 a fotky lidí, kteří tam žili.

Žije tam teď někdo?

Je tam zhruba osmdesát obyvatel. Dost špatně se to sleduje, protože těm lidem je dnes v průměru 87 let a co dva měsíce většinou někdo zemře. My zjistíme, kolik je tam lidí, až ve chvíli, kdy tam jezdíme s humanitární pomocí. Jednou za měsíc tam jezdí pojízdná prodejna, která jim prodá nějaké potraviny, a zbytek měsíce se nikdo nezajímá, jestli mají chleba, vodu a podobně.

A mají? Ta oblast je přece neobyvatelná, ne?

Oni tam jsou oficiálně neoficiálně. Vrátili se tam po evakuaci, chtěli tam zůstat. Několikrát je odváželi, a oni se zase vraceli.

Proč?

My dnes nemáme žádné kořeny, ale oni je mají. Žili tam jejich rodiče, prarodiče, praprarodiče, je to pro ně domov. Nechtějí to opustit.

Vždyť tam nemají obchod, školu, poštu, nemocnici…

Za války nic takového taky nebylo a žili tam v zákopech.

Co tam dělají?

Jsou úplně sami, nedělají nic. Ti, co můžou, si něco vypěstují na políčku za chaloupkou, z čehož se pak snaží celý rok vyžít. Jsou tam sami opuštění, ale jsou doma. Mají pocit, že jsou tam spjati s přírodou.

Mají tam třeba televizi?

Někteří ano, elektřina je ve většině chalup zavedená, ale je tam jedna babička, která nemá ani elektřinu.

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m, Praha 5

A mají záchod?

Všichni mají kadibudky, žádné vymoženosti. Žádná sprcha, koupelna, nic.

Když přijedete zpátky, musíte mít pocit, že jste v jiném století.

Zastavilo se to tam v šestaosmdesátém roce. Jak to tam bylo tenkrát, tak je to tam dnes.

Proč se o ně nepostará vláda, proč se o ně musí starat humanitární organizace?

Když jim vláda povolila tam zůstat, vydala zákon, že jim nesmějí pomáhat.

Proč? Protože je to radioaktivní oblast?

Těžko říct, jaký to má důvod. Nikdo vám to nedokáže vysvětlit, proč tam těm lidem nepomůžou. Když si vezmete, jaké peníze se v té zóně z turismu točí… Nejsou to malé částky, už pár let tam v průměru jezdí 70 tisíc lidí ročně. Povolení není levné, šedesát procent peněz, které turista zaplatí jakékoliv agentuře, jde vládě za povolení. Všechno ostatní jsou provize agentury a náklady na bydlení. Co se s penězi děje, nikdo neví.

Když tam přijel nově zvolený prezident Zelenskyj, který tomu také moc nerozumí, všechny vyházel, protože mu nikdo nebyl schopný říct, co se s těmi penězi děje. Ta zóna by se měla udržovat, aby byla přístupná turistům a aby nebyli v ohrožení před pády budov. Tamní budovy by se měly asanovat, aby z nich nerostly stromy a podobně. Nic z toho se tam neděje.

Takže jaká je vize do budoucna?

Je taková, že by ty peníze měly konečně jít do té zóny. A tím pádem by se mohla zlepšit i situace lidí, kteří tam žijí.

Když za vámi přijdu, že chci jet do Černobylu, co všechno mně zařídíte?

Úplně všechno, včetně letenek.

Kde tam budu bydlet?

Máme pronajaté rodinné domy od jednoho z našich průvodců, které jsou pět kilometrů od zóny. To je obrovská výhoda, protože všechny agentury startují v Kyjevě. Musíte přijet den před exkurzí s námi.

To přiletím do Kyjeva?

Ano, přiletíte sama po své vlastní ose, druhý den ráno vás vyzvedne agentura a odveze vás do Černobylu. U jiné agentury máte například dvoudenní tour, kdy v zóně máte zaplacený vstup od devíti do sedmi, kdy je povolený vstup turistům. Jenže z Kyjeva do zóny přijedete v jedenáct, než se dostanete do Pripjati přes všemožné kontroly, je jedna odpoledne. Z prvního dne máte jen půlku, a to samé z druhého, kdy agentury už v pět hodin odpoledne odjíždějí zpátky do Kyjeva.

My to děláme tak, že přiletíme všichni společně. Ale samozřejmě se každý může dopravit sám, my ho vyzvedneme den před exkurzí v Kyjevě na letišti. Nasedneme do auta, které tam máme zajištěné a jedeme rovnou na ubytování, které je pět kilometrů od zóny. Druhý den ráno v devět už stojíme před zónou, před celým davem z Kyjeva. Všichni říkají, že je to v Pripjati jako na Václaváku. Ale já, když přijedu do Pripjati, není tam ani noha. Až když odjíždíme, tak vidíme všechny ty autobusy.

Vy v Pripjati musíte vyřizovat ta povolení?

Ne, to už začíná na začátku v oblasti Dytiatky, což je hlavní vstupní checkpoint. Tam ukazujete povolení, pasy… Další checkpoint je v desetikilometrové zamořené zóně, kde se to celé opakuje. Pripjať má sice taky vlastní vstup, ale tam už probíhá jenom sčítání lidí, kteří tam jsou. Zapíší si jenom auto a počet turistů a nikde se už nic nekontroluje. Trasy jsou na povolení a oni přesně vědí, kde se můžete v té zóně pohybovat.

Jak je to velké?

Asi jako Lucembursko, a to se bavíme jenom o oblasti na území Ukrajiny. Další uzavřená oblast je v Bělorusku.

To už jsou ale jiné podmínky…

Přesně tak, jiný stát, jiná pravidla.

Vy jezdíte jen po Ukrajině?

Jezdíme i do Běloruska. Od příštího roku tam budeme oficiálně dělat exkurze.

Na kolik mě to vyjde?

Záleží na tour. Dvoudenní tour jako taková bez letenek a hotelu vychází na osm a půl tisíce.

Jenom?

Nedělám to jako práci, není to můj hlavní zdroj výdělku. Mám tu civilní zaměstnání, tohle je spíš takové poslání.

Při dobrém PR to ale za chvíli budete mít jako hlavní pracovní činnost a budete muset zvednout ceny.

Nebudu muset. Mám dané tour rok dopředu, mám domluvené termíny a další přidávat nebudu.

Když s vámi pojedu, co mě tam dostane? Co si z toho odnesu?

Každý si z toho odnese něco jiného. Já mám asi nejradši ty turisty a jsem ráda, že se vždycky najde alespoň jeden v té skupině, který za mnou pak přijde a řekne, že jsem ho dostala až do srdce reaktoru, jak se říká. Že vnímá osud lidí, má znalosti a může o tom doma týdny vyprávět.

Chodíte i k těm místním lidem?

Chodíme, i s turisty. Oni jsou strašně rádi, když za nimi někdo přijde, že vidí někoho nového a mají si s kým popovídat. Vždycky když tam jedeme, přivezeme jim chleba a podobně. Určitě tam nejezdíme s prázdnou. Máme navíc tour, kdy máme turistickou skupinu, se kterou letíme do Černobylu a kterou předáme průvodci. Mám v zóně průvodce, místní Ukrajince, které jsem naučila česky. Můžou s nimi chodit, aniž by byla narušená prohlídka v češtině. Můj průvodce jde se skupinou po jejich programu a my jedeme k babičkám, kde se večer se skupinou sejdeme. Teď jsem se právě z téhle tour vrátila. Moje skupina byla s průvodcem a my jsme objeli dvě vesnice, asi patnáct babiček, ve dvou autech plných věcí.

K tomu je potřeba umět jejich řeč.

Je dobré, když mluvíte ukrajinsky, já jsem se ukrajinsky učila, takže se s nimi domluvím. Horší je, když mluví rusky, na to mám ale průvodce, který mi to překládá z ruštiny do ukrajinštiny a zpětně jim, takže domluvit se dá.

Slavný seriál Černobyl byl úspěšný na cenách Emmy. Jak ho hodnotíte vy?

Atmosféra svazu je zachycená docela věrohodně. Tenkrát ta doba nebyla jednoduchá, ale faktické chyby tam jsou. A je jich poměrně dost. Většina lidí si to neuvědomuje, i lidi, kteří o tom mají nějaké povědomí, vám řeknou, že je to v pohodě, že jsou to maličkosti.

Tak to ale není, pro lidi, kterých se to týká, jsou důležité i ty maličkosti. Tím se tady roky upravuje realita o tom, co se stalo a jak se to stalo. Dneska turisti vycházejí z toho, co si přečtou na Wikipedii nebo co vidí v dokumentu. Dodnes jsem ale neviděla ani jeden veřejný materiál nebo dokument, který by byl stoprocentně pravdivý, abych mohla říct „ano, přesně takhle to bylo“.

Jaké nepřesnosti to jsou?

V seriálu je to příběh rodiny Vasila Ignatěnka, hasiče. On tu noc službu měl, nebyl doma. Když vybuchla elektrárna, neotřásly se domy v Pripjati, většina lidí to ani nevěděla. Je pravda, že lidé, co bydleli blíž elektrárně, slyšeli explozi, ale nebylo to tak, jak je to podané v seriále. Lidi nechodili ve dvě ráno v noci koukat na most, jak jim hoří elektrárna. V té době to nikdo nevěděl, město spalo. To se mě osobně dotýká nejvíce, že příběhy těch lidí nejsou věrohodné. Znám totiž maminku toho hasiče, mluvila jsem s ní v Bělorusku. Oni tam bohužel, nebo bohudík, nemají možnost si ten seriál pustit.

Proč si ho tam nemůžou pustit?

Bělorusko není Ukrajina. Patří v uvozovkách pod Ruskou federaci. Dnes už to není Ruská federace, ale je zajímavé, že na razítku z Běloruska mám napsáno Ruská federace. Je to docela zvláštní, ale každopádně patří pod diktát Ruska.

Zóny, které jsou v Bělorusku, jsou hrozně komplikované. První tři jsou nově přístupné turistům, poslední je v jiném regionu. Je pro turisty uzavřená a oni ji znovu osidlují, přitom je to ta nejvíc zamořená oblast z celého Běloruska. Nechápu to, snažila jsem se zjistit, jak to tam funguje, kolik tam těch lidí je, a nikdo mi to nebyl schopný říct. Říkala jsem jednomu z průvodců, ať to zjistí, že mě to zajímá. Odpověděl mi, že to nejde. Jeho kolega to zjišťoval a teď sedí v kriminále. Takhle to tam funguje.

Jsou pravdivé povídačky, že tam třeba rostou metrové houby?

Ne. Najdete tam větší houby, protože na většině míst je nikdo nesbírá, takže vyrostou. Jsou ale pochopitelně radioaktivní. Proto je to houba, nasává radioaktivní izotopy. Vždycky říkám turistům, hlavně ať nejedí houby. Je to pak ale vtipné, když přijedete k babičce, která vás pohostí polévkou, ve které jsou houby, které našla za domem v lese. Když sníte tři plátky houby tak vás to nepoznamená, ale určitě to není na častou konzumaci.

Mají lidi strach, že se vrátí nemocní a radioaktivní?

Mají. Teď po tom seriálu mám pocit, že celý evropský kontinent je rozdělený na dvě části. Jedna tam chce jet, druhá stojí proti nim a nás neustále napadá z toho, že tam jezdíme vraždit lidi. Turismus tam funguje dvacet tři let a zóna si to hlídá. Ve chvíli, kdy by je někdo napadl, že dostal rakovinu nebo jakoukoliv nemoc poté, co byl v Černobylu, tak to okamžitě zavřou. Ukrajina funguje podle evropských norem a mezinárodního ústavu pro jadernou energetiku, který to povolil v režimu, ve kterém to dělají. Stejně by to mohlo fungovat u nás, kdyby nedej bože bouchnul Temelín.

V Bělorusku je to sranda, je to takový velký punk. Každému je jedno, co tam budete dělat. My jsme tam měli v zóně piknik u řeky Pripjať. Radiační pozadí je tam desetkrát vyšší než na Ukrajině, ale pořád to není nebezpečné v té krátké míře.

Mluvila jste o tom s nějakým lékařem?

Samozřejmě, za měsíc budu mít tour samých doktorů a radiologických pracovníků.

Jak se jmenuje vaše agentura?

Černobyl tour.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Proč Černobyl?
Poslání.

Z čeho máte největší strach?

V Černobylu z ničeho, ale osobně asi ze zrady.

Kdy vám bylo naposledy do breku?

Je to asi týden, co jsem byla u černobylských babiček, tak asi tam.

Jakou bizardnost jste naposledy v zakázané zóně viděla?

Nevím, jestli to můžu úplně říct, ale byly to svítící prezervativy pro turisty.

Jak se chová neukázněný turista?

Nevím, takové nemám.

Mýtus o Černobylu?

Těch je hodně, ale v dnešní době asi strach z radiace.

Tři zásady, jak se v radioaktivní oblasti chovat.

Poslouchat pokyny průvodce, chodit v dlouhém oblečení a nelézt tam, kam nemáte.

Jaká je největší urážka pro lidi z Černobylu?

To je těžké, ale je to to, že jim sebrali jejich kořeny.

Nejhorší fakt o katastrově z vašeho pohledu?

Lidské osudy.

Co si myslíte o seriálu Černobyl v jedné větě?

Docela se jim to povedlo.

Proč mají lidé takový zájem do Černobylu jezdit?

Nadhled nad vlastními problémy.

Jak moc turismus této oblasti ubližuje?

Hodně.

Do jakého místa byste se chtěla ještě podívat?

V Černobylu pod Nový sarkofág a jinak kamkoliv na světě.

Co si myslíte o jaderné energetice?

Dnes se bez ní prostě neobejdeme.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Kdy s námi pojedete?

Já doufám, že co nejdřív.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Video

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 620 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1 -
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1 -

Atypický 28 m²
42 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 50
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 50

Atypický 50 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 37
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 37

Atypický 37 m²
22 930 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 324
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 324

Atypický 324 m²
129 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks