Hlavní stránka Nové články

Světové týdny módy v Tokiu, Soulu a Šanghaji odhalily nové žhavé asijské trendy!

1) Kozačky z tvídu a péřové návleky

Luxusní kozačky z tvídu jsou must have kouskem, který by na sezónu FW19 neměl chybět v žádném botníku. Péřovým návlekům, které v Soulu představila značka BESFXXK, naopak dáváme červenou a apelujeme: "Vyhněte se jim obloukem!"

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
vybrat
Martina Šmalclová
módní redaktorka
vybrat
Ornella Koktová
modelka

Martina Šmalclová

2) Zvířecí vzory

Oblíbený zvířecí vzor se vrací na výsluní. Inspirovat se můžete u značek ROMANCHIC nebo DEW W DEW E.

3) Všudypřítomná kostka

Kostky jsou během sezóny FW19 naprostým hitem jak pro ženy, tak muže. Nám se zamlouvá pojetí značek BOURIE, WISHARAWISH nebo CINOH.

4) Denim téměř na všem

Materiál, který nikdy nevyjde z módy, se objevuje ve všech podobách. Pokud chcete následovat trendy, pořiďte si luxusní sukni, kalhoty, šaty, overal nebo třeba vestu. 

5) Ukažte spodní prádlo

V Asii se toho nebojí a ženské křivky směle odhalují. Co na tom, že budete působit jako oblečená neoblečená... Jiný kraj, jiný mrav a značka JENNY FAX je toho jasným důkazem!

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m, Praha 8

6) Neoprén

Legendární neoprén, který v minulosti představil už například Louis Vuitton, znovu vrátila na molo značka ha-ha. 

7) Francouzský šik

Díky ROMANCHIC a YUKI TOORI za jejich francouzský šik! Těžko věřit, že se stále díváme na luxusní kousky z Asie a nikoliv stylové Francie. 

8) Božský minimalismus

Krásný minimalismus představily zejména značky BLANC DE NOIRS nebo YCH.

9) Pet lahev, plexi a jiné vlasové doplňky

Jako ekologicky smýšlející se na týdnech módy ukázala značka FUKUSHIMA PRIDE BY JUNKO KOSHINO. Pet lahve i plexi sklo se stalo stylovým doplňkem do vlasů. 

10) Móda ze záhrobí

"Třešničkou na dortu" je děsivá móda ze záhrobí. Pokud chcete někoho vyděsit, sáhněte po tuně gelu a některém z černých hábitů značky MOHO!

Martina Šmalclová

Ornella Koktová

Asijská móda byla vždy jiná...

V americké mezinárodní škole, kam jsem chodila, bylo mnoho Japonek a v módě byly vždycky své. Jednou přišly oblečené jako komiksové postavičky Hello Kitty, jindy chmurně ve stylu Samary z filmu “Kruh” (2002). Možná i proto od asijské módy očekávám větší bengál, než je třeba…

Jako první bych zmínila mimózní kreace značky DEW W DEW E. Šílenost, za kterou se mladá generace Asiatů na ulici vůbec nestydí. Je v nich jakýsi vnitřní odpor, který se dá definovat jako boj proti konzervatismu z minulosti. Tento způsob revolty jde mimo mě a nezbývá nic jiného, než jen zírat a bavit se pohledem.

Pak je tu ale jeden velký šok! Elegance s puncem luxusu od značky YCH. Za mě je to jakési asijské Burberry, které úspěšně útočí na západní trh. Baví mě to a oceňuji dokonalý smysl pro detail. Zelený kabátek s rolákovými šaty? Perfektní záležitost na podzim!

Ornella Koktová
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (21)

View photo gallery