Top hledané
Výsledky (0)
Největší festival designu a módy ve střední Evropě proběhne od 25. do 29. října 2018. Přinášíme pestré zajímavosti a informace, abyste se již teď mohli začít těšit na tuto akci.

Zajímavosti 20. ročníku Designbloku a co neminout!

Mgr. Jana Höger
21. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vizuál 20. ročníku Designbloku 2018

„Letos chceme oslavit český design a jeho soudobou kvalitu. Zároveň věříme, že jsme vlastně teprve na začátku. A tak je letošní Designblok důkazem naší víry v dobrou budoucnost naší země,“ vysvětlila ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Zajímavosti ze světa Desigbloku a to, co zkrátka nesmíte minout:

 • Dvacátý ročník nově kromě prostoru luxusního Průmyslového paláce a Lapidária na holešovickém Výstavišti naplní designem také budovu Colloredo-Mansfeldského paláce.
   
 • Tématem letošního ročníku je OSLAVA a jedná se o krásná kulatá čísla. Designblok slaví 20 let a Česko slaví 100 let výročí vzniku samostatného státu.
   
 • První ročník Desigblocku měl 14 účastníků z řad designérů a umělců. Prvotní ročníky se odehrály v jednotlivých galeriích a showroomech. Dnes je tomu zcela jinak. Je to událost, kterou si nenechávají ujít ti nejexkluzivnější designéří i široká veřejnost. Jen pro představu, minulý ročník trhal luxusní rekordy co do počtu čísel: zúčastnilo se ho neskutečných 304 vystavujících ze 13 zemí.
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1
 • Vizuál dvacátého ročníku zachycuje dvojici cyklistů na jednom kole. Spojuje v sobě symboliku neustálého pohybu vpřed, odhodlání i nutnosti empatie, vzájemného porozumění, ale i radosti z jízdy a dřinu, často obohacenou o akrobatické kousky.
   
 • Studio deForm, za kterým stojí Jakub Pollág a Václav Mlynář, letos uvidíte v profilové výstavě Manifest, která naplní Colloredo-Mansfeldský palác. Jsou kreativními řediteli značky Bomma a designové stálice, stejně tak jejich produktová i interiérová tvorba. Stali se designéry roku 2016 Czech Grand Design.
   
 • Nebude chybět móda. Česká značka BRO vám přiblíží, co znamená život mezi stehy. Její propagátorka Liběna Rochová, osobnost české módy, uvede oděvní výtvarnou performanci Doteky ve spolupráci s Musa pro DEBRA ČR. Designblok 2018 bude plný módních přehlídek! Tři dny, tři bloky, třicítka módních designérů a dvě oděvní performance.
   
 • Značka Artglass vyrábí česká křišťálová svítidla i atypické lustry na zakázku. Svými luxusními svítidly inspirovanými punkovým stylem prosvětlí prostor Výstaviště Delta Light Czech.

Je to pouhý střípek toho, co můžete vidět a zažít. Nezapomeňte si rezervovat termín 25. – 29. října 2018!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze