Top hledané
Výsledky (0)
Jaká jsou nejnavštěvovanější místa během Vánoc? Jedná se o město Betlém v Izraeli, Santovu vesničku ve Finsku i Vídeň v Rakousku. Města, která každoročně čelí neuvěřitelnému návalu turistů!

3 světová místa, která během Vánoc praskají ve švech!

Mgr. Jana Höger
21. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jeruzalém

Jestli chcete zažít vánoční atmosféru jiným způsobem, netradičně a s veškerou parádou, tak ještě rychle sbalte kufry a už na nic nečekejte!

Betlém – zde vše začalo

Pro Betlém nastávají turistické hody. Každý, kdo chce zažít něco nezvyklého, míří do izraelské metropole. Některé hotely hlásí už teď plnou obsazenost. Kdo by nechtěl shlédnout luxusní šestnáctimetrový honosně ozdobený vánoční stromek? Kdo by se nechtěl podívat do baziliky Narození Páně na náměstí Jesliček? Neboť pod tímto chrámem se nachází unikátní systém vápencových jeskyní, místo, kde se malý Ježíš narodil. Přesné místo označuje čtrnácticípá hvězda.

Santa Claus Villiage – magická vesnička

Santa Claus Village  najdete v Laponsku za Severním polárním kruhem, 8 km od Rovaniemi a je oficiálním bydlištěm Santa Clause. Letecky je dostupná za 12 hodin s jedním přestupem v Helsinkách. Bílovousý dědeček zde má poštu pro tajná dětská přání. Pohádková nálada na vás dýchne v tradiční světničce zalité teplým světlem nebo třeba při projížďce sobím spřežením. Ale musí se stát fronty, protože každý chce přeci spatřit Santu a jeho luxusní kouzelné spřežení!

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Vídeň a jeho tradiční trhy jsou lákadlem číslo 1

Pro návštěvníky je to pastva nejen pro oči, ale i ostatní smysly, které dostanou pěknou nadílku. Od poloviny listopadu se známým náměstím Rathausplatz linou vánoční melodie, vše je třpytivé a luxusně vyzdobené. Prim hraje vůně horkého punče a pražených mandlí. Luxusní dárečky pro své milované můžete koupit v jednom ze 150 stánků. Zahřátí nabízí i kluziště o velikosti 3 000 m2. Lákadlem pro zamilované je pak i luxusní strom ověšený svítícími červenými srdíčky – Herzerlbaum. Slavnostní nálada na vás tak rychle přeskočí.

Tak šťastné a veselé!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze