Top hledané
Výsledky (0)
Co nám řekli vítězové Českých lvů? Podívejte se na reportáž z galavečera!

30. ročník Českého lva: Sošku jsem si vysnil, říká Marsell Bendig. Filmem manipulujete s věcmi, které jsou docela zásadní, přiznal režisér Petr Václav

Barbora Večeřová
05. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Vítěze Českých lvů už známe. Jak se noví držitelé sošky cítili bezprostředně po výhře? Co pro ně bylo na jejich roli nejtěžší? A jak vnímají to, že mohou ovlivňovat davy a do jisté míry také manipulovat s veřejným míněním? Na to nám odpověděli vítězové jednotlivých kategorií - nadějný herec Marsell Bendig, režisér Petr Václav a herečka Klára Melíšková. Svůj pohled ale přidaly i další hvězdy červeného koberce. Co nám řekly? Podívejte se na rozhovory! 

Nejúspěšnější film večera? Rozhodně Il Boemo 

Českého lva za nejlepší celovečerní film uplynulého roku si odnesl snímek režiséra Petra Václava o osudech skladatele Josefa Myslivečka. Film se tak zároveň stal rekordmanem večera, byl nominován jedenáctkrát a z těchto nominací se mu podařilo proměnit šest z nich. Uspěl také v kategoriích režie, masky, kostýmy, zvuk a scénografie. A co na vítězství a na to, že svými filmy může ovlivňovat mnoho lidí, říká samotný režisér Petr Václav? 

"V první rovině to člověk dělá hlavně pro sebe. V té druhé pokud se ten film k lidem dostane, tak samozřejmě manipulujete s věcmi, které jsou docela zásadní, ale to člověk neví, takže se můžete snažit mluvit jen pravdivě a zajímavě, ale zároveň komunikovat něco, co věříte, že zajímá i ostatní,"

říká oceněný režisér. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

 

První cena pro nadějného Marsella Bendiga. Nechtěl jsem, aby mě rodiče viděli nahého, říká 

Za vedlejší roli ve film Banger. si pro sošku došel také Marsell Bendig, mladší bratr zpěváka Jana Bendiga, který zazářil po boku hereckého kolegy Adama Mišíka. 

"Neuvěřitelný. Vysnil jsem si to už v dětství a dneska se mi to splnilo. Jsem úplně šťastnej, už to chci jít oslavit," 

usmíval se Bendig. 

Co pro něj na jeho roli bylo nejtěžší? 

"Největší challenge byla nahota, který tam ve filmu byla. Bál jsme se, jak bude reagovat moje máma s tátou, nechtěl jsem, aby to viděli v kině, naštěstí jsem tam byl s nimi a zakryl jsem jim oči,"

směje se sympatický herec. 

 

Kláře Melíškové bylo postavy, kterou ztvárnila, líto 

Za nejlepší ženský výkon v hlavní roli si sošku odnesla Klára Melíšková za roli zdravotní sestry obviněné z vraždy pacientky ve filmu Podezření.

"Krásný je to pocit. Nejtěžší bylo zůstat ve frekvencích, ve kterých žije ona. Není úplně nejpříjemnější lidská bytost, zároveň mi jí vlastně líto,"

svěřila se Klára Melíšková o pocitech ze své role, která jí vynesla sošku Českého lva. 

 

Sošku za nejlepší mužský herecký výkon si odnesl Michal Kern 

Ocenění za nejlepší mužský výkon v hlavní roli získal Michal Kern za roli Jiřího Arvéda Smíchovského ve filmu Arvéd režiséra Vojtěcha Maška. Mysteriózní drama získalo dvanáct nominací, proměnit se mu podařilo tři. Film vyprávějící příběh reálné postavy - nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu, zabodoval v kategoriích herec v hlavní roli, scénář a hudba. Snímek obdržel i nestatutární cenu za nejlepší filmový plakát. 

"Jsem hrozně ráda, že cenu získal Michal Kern, který je nesmírně talentovaný divadelník, takže jsem ráda, že ho konečně objevili a ocenili,"

řekla Eva Decastelo. 

"Michal Kern, můj spolužák z DAMU, je strhující, tam je to v pořádku,"

netajil se se spokojeností moderátor Libor Bouček. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze