Top hledané
Výsledky (0)
Hlavní město Havaje je známé pro svou luxusní, především plážovou, atmosféru. Vypravte se s námi na proslulou Waikiki beach a na další místa, která vám vezmou dech.

4 luxusní místa v Honolulu, na která nikdy nezapomenete

Eva Ledecká
31. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Magic Island

Waikiki Beach: jedna z nejznámějších pláží světa

Toto místo bylo poprvé představeno světu společně se stavbou prvního hotelu, který nesl název Moana Surfrider. Stalo se tak v roce 1901. Dnes je Waikiki hlavní oblastí, ve které se koncentrují hotely a resorty, které jdou ruku v ruce s energií, jež tu vytváří místní i turisté z celého světa. Zde můžete zažít nakupování na světové úrovni, navštívit luxusní restaurace, užívat si zábavu až do rána a především dlouhou pláž a průzračně čisté moře.

Magic Island: místo nejkrásnějších západů slunce

V celém Honolulu byste marně hledali lepší místo na pozorování luxusního západu slunce, než je Magic Island. Tento malý poloostrov byl postaven na útesu Ala Moana Beach Park z vykopaných korálů v šedesátých letech minulého století. Původně se mělo jednat o místo nového resortu, ten tu však nikdy nebyl postaven. Místo toho se stal z poloostrova, který dostal název Aina Moana (Země z moře), veřejný park. Díky působivým a magickým západům slunce však lidé dávají přednost označení Magic Island.

Diamond Head: sopečný kráter posetý diamanty?

Ikonická silueta Honolulu je sopečný kráter Leahi neboli Diamond Head. Svůj název nese z 19. století, kdy britští námořníci měli za to, že na jeho svazích našli diamanty! Nakonec se ale ukázalo, že se jedná pouze o lesklé krystaly s nulovou hodnotou. Název kráteru však už zůstal. V roce 1968 byl kráter vyhlášen Národní přírodní památkou a v současné době představuje oblíbenou turistickou destinaci s panoramatickým výhledem na Waikiki a jižní pobřeží Oahu.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Dostanete se sem krátkou jízdou z Waikiki a stezka na vrchol nepředstavuje žádný náročný výkon. Ohromující výhled z vrcholu rozhodně stojí za to.

Shangri-La: dům plný luxusu a umění

Shangri-La představuje jednu z nejvýznamnějších architektonických domů celé Havaje. V luxusním domě najdete celkem 3 500 objektů islámského umění, které představují sbírku dědičky Doris Duke. Bohatě zařízené pokoje vás vezmou na výpravu do Maroka a Egypta. Shangri-La představuje působivou sbírku islámského umění a designu, překrásné mozaiky na zdech a unikátní výhledy na oceán dělají z domu místo, které se vám nebude chtít opouštět.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze