Top hledané
Výsledky (0)
To, že je móda kreativní a návrháři schopní téměř všeho, víme už dávno. Jak je to s módou a plastem?

5 aktuálních kolekcí z plastu!

Dominika Žejdl
22. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Chanel SS 2018

Plasty se na světě objevily v roce 1862, kdy byla v Londýně na průmyslové výstavě představena podivná hmota: tvrdá, avšak ohebná a velmi dobře modifikovatelná. Taková, díky které si celkem úspěšně ničíme planetu. Jejím vynálezcem byl Alexander Parkes, materiál se tedy nazýval parkesin. Tento objev stál na počátku plastové revoluce.

Dnešní módní svět je z tohoto materiálu naprosto unešen a zkouší z něj tvořit cokoliv se dá. Představujeme aktuální kolekce světových modních domů, ve kterých plast hraje jednu z hlavních rolí!

Plastová posedlost roku 2018: to je velký trend!

Móda roku 2018 je rozhodně originální! Plast využila pěkná řádka módních návrhářů. Pro někoho zajímavé, pro druhého odpudivé módní kolekce, ve kterých je plast základním materiálem, přinesly do světa módy luxusní značky, jako je Chanel, Prada, Calvin Klein, Burberry a Jimmy Choo. 

Jimmy Choo a jeho kolekce inspirovaná princeznou Dianou 

Kolekce luxusních bot, které na ulici nepřehlédnete: taková je kolekce od Jimmyho Choo, který opět šokoval svou nápaditostí a kreativitou! Tato kolekce pro jaro léto 2018 je inspirována princeznou Dianou a zdobí ji jak jinak než PVC materiál. Luxusní lodičky, kozačky a další boty potažené igelitem jsou podle Jimmy Choo MUST HAVE kouskem. 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Průhledná a hříšně drahá kabelka Prada

S plastickými kabelkami přišla pro změnu luxusní módní značka Prada. Jedná se sice o kabelku z PVC materiálu a její obsah uvidí každý, ale i tak za ni zaplatíte pěkně vysokou sumu pěnez. Dokážete si představit, že tenhle módní kousek stojí minimálně 25 000 Kč?

Chanel na Fashion Week ukázal PVC doplňky

Módní dům Chanel se pyšní luxusní módou. Letošní kolekce s PVC doplňky však byla pro mnohé na první pohled překvapivá až šokující. Ten, kdo se však nejdříve polekal, v průběhu přehlídky změnil názor a řekl si, že tohle prostě musí mít. Průhledné kloboučky, čepice, boty, deštníky a kabátky tak ovládají ulice. Máte takový kousek také doma?

Ikonické kabátky Burberry z PVC 

Opravdu je znát, že plast je v módě velkým trendem. Projevilo se to i v kolekci SS 2018 módního domu Burberry. Ten představil několik ikonických trenčkotů z PVC materiálu a další unikátní kousky. V dešti se tedy nemusíte obávat, že promoknete. 

Calvin Klein kolekce s plastovými kousky

Stejně jako módní dům Burberry i luxusní značka Calvin Klein přišla s plastovými kabátky, které fungují zároveň jako pláštěnka. A pro milovníky šatů se tu najdou i PVC šatičky!

Plast je zkrátka materiál číslo jedna dnešní doby. Otázkou však zůstává, zda je to cesta dobrým směrem. Odkazy na články o kolekcích včetně názoru Ornelly Koktové najdete níže!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Ornella Koktová: Bez obalu
Zobrazit článek
Ve jménu luxusu a třpytu: strhující kolekce Chanel Jaro/Léto 2018
Zobrazit článek
Jimmy Choo SS 2018: lodičky v plastu a inspirace princeznou Dianou!
Zobrazit článek
Calvin Klein přitvrdil! V kolekci SS 2018 nechybí ani latex!
Zobrazit článek