Top hledané
Výsledky (0)
Vizualizace obytných prostor s intuitivními aplikacemi snad nikdy nebyla snadnější!

Navrhněte si svůj luxusní sen. V pohodlí domova, ze sedačky. Mobilem.

Barbora Mikešová
14. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Krásná díaka s telefonen na sedačce

Přemýšlíte nad rekonstrukcí nebo přestavbou domu, bytu anebo jednotlivého pokoje a stále se jen k velkému kroku odhodláváte? Zajímalo by vás, jak by ve vašem obýváku vypadala nová sedačka či zcela nová šatní skříň? Veškerou práci můžete svěřit odborníkům, anebo se do toho pustit sami. Pomocnou silou by vám v celém procesu mohly být aplikace určené na návrh domů a interiérů, které vám umožní vizualizaci vašich vysněných pokojů, a to včetně nábytku, koberců a nejrůznějších doplňků.

Pokud se do zkrášlování pustíte sami, možná se vám bude hodit jedna z níže uvedených aplikací. Ještě před jejich použitím je dobré upozornit, že mnohé jsou v anglickém jazyce, ale zároveň je vhodné zmínit, že jsou velmi intuitivní a snadné na ovládání.

Otevřít v galerii (7)
Osvětlený dům s bazénem
Osvětlený dům s bazénemZdroj: Pixabay
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Planner 5D

Mnoho uživatelů si chválí aplikaci s názvem Planner 5D - Home & Interior Design Creator, kterou vyvinula stejnojmenná společnost. Jak samotný název napovídá, aplikace umožňuje a především pomáhá vytvářet realistické návrhy exteriérů i interiérů, a to hned ve dvou režimech – 2D i 3D. Aplikace nabízí nejen šablony, ale rovněž nabízí svým uživatelům tvorbu projektu od začátku. Měnit pak můžete stěny, podlahy, a vybírat mezi různými materiály. Aplikace je dostupná ve verzi zdarma, ale pokud budete chtít rozšířit nábytkové šablony, budete si muset připlatit. Zmiňované rozšíření stojí 7 dolarů za 30 dnů, 16 dolarů za rok anebo 25 dolarů za prémium verzi. Zmiňované ceny jsou určené jen pro osobní použití, pro obchodní jsou pak ceny vyšší. Výsledky lze sdílet se svými přáteli i známými a v případě zájmu je možné si své výtvory i vytisknout. Příjemné je, že HD snímky lze vytvářet online i offline.

Otevřít v galerii (7)
Aplikace Planner 5D, Office, návrh
Aplikace Planner 5D, Office, návrhZdroj: Planner 5D
Otevřít v galerii (7)
Planner 5D, návrh ložnice
Planner 5D, návrh ložniceZdroj: Planner5d, Gaby Segura

Homestyler

Další oblíbenou aplikací, díky které si uživatelé zdobí svůj vlastní prostor, je Homestyler - Interior Design & Decorating Ideas od společnosti Topping Homestyler Technology. Pokud by vás zajímalo, jak by se u vás vyjímaly různé dekorace i různý nábytek, Homestyler pro vás bude jednoznačným pomocníkem. Díky pořízené a nahrané fotografii vyzkoušíte, jak by ve vaší ložnici nebo obývacím pokoji vypadala nová barva stěn či různé předměty. Aplikace vám umožní do vašich virtuálních pokojů umístit kvalitní 3D modely skutečného nábytku nebo zavěsit nová stropní svítidla. Homestyler obsahuje poměrně rozsáhlý katalog, který čítá designový nábytek tvořený reálnými produkty. Homestyler je v základní verzi zdarma, za její Pro verzi zaplatíte aktuálně 19,90 dolarů za měsíc a za Master verzi 39,90 dolarů. Před realizací projektů je však nutné se v aplikaci přihlásit pomocí svého účtu.

Otevřít v galerii (7)
Homestyler, Interiér
Homestyler, InteriérZdroj: Homestyler, Olivia Wilson

Magicplan

Aplikace Magicplan od stejnojmenné společnosti používá tu nejmodernější techniku se snadno použitelným rozhraním, díky němuž její uživatelé vytvářejí 2D i 3D projekty, respektive návrhy interiéru. Aplikace na povel zaznamená vámi nahrané zdi a vytvoří půdorys, s nimž pak nadále můžete pracovat. Díky skice vytvoříte a nasdílíte profesionální plány interiérů, díky přehledu zase vytvoříte strukturované zprávy, které mohou zahrnovat fotografie, ale i poznámky a světové značky. V neposlední řadě pak můžete v odhadu automaticky vypočítat přibližné ceny. Magicplan je v základní verzi zdarma - vytvoříte tak dva projekty - poté stojí Sketch verze 9,99 dolarů na měsíc a umožňuje neomezené množství projektů, Report verze stojí 29,99 dolarů. Poslední verze, Estimate, stojí 89,99 dolarů na měsíc a uživatelům umožňuje stanovit si cenu projektu, a také nabízí telefonní podporu.

Otevřít v galerii (7)
Aplikace Magicplan, návrh podlaží
Aplikace Magicplan, návrh podlažíZdroj: Magicplan

Home Design 3D

Další značně chválenou aplikací, je Home Design 3D, aplikace od společnosti Anuman, díky které se navrhování a předělávání interiérů stane rychlé a intuitivní. Home Design 3D je možné používat jen jako pomocníka během dekorace vašich domovů, ale i jako malého profesionála, s nímž dokážete vytvořit dům snů. Aplikace opět umožňuje tvorbu ve 2D i 3D a nabízí se uživatelům zdarma i v placené verzi. Ve verzi zdarma nelze ukládat projekty, ve verzi Classic již možnost existuje, a navíc zmizí reklamy. Zaplatíte za ni 6,99 dolarů za měsíc. Verze Gold a Gold Plus nabízejí 1600 projektů, pro iOS je k dispozici rozšířená realita, Gold Plus verze nabízí neomezený počet podlaží a jeho cena je 19,99 dolarů.

Otevřít v galerii (7)
Aplikace Home Design 3D, návrh
Aplikace Home Design 3D, návrhZdroj: Home Design 3D

Floor Plan Creator

Posledním tipem, který vám usnadní vizualizaci vašich projektů, je aplikace od Marcin Lewandowski Floor Plan Creator. Ten vám pomůže s uspořádáním nového bytu či domu i s umístěním nábytku. V aplikaci je možné opět vytvářet podrobné a přesné půdorysy a podívat se na ně i ve 3D. Floor Plan Creator dovoluje přidávat i nábytek. Vaše projekty se mohou sestávat z více podlaží, místnosti jakéhokoliv tvaru a automaticky u nich bude provedený výpočet stěn nebo jejich obvodů. I tady je umožněný režim 3D prohlídky. A jako u ostatních aplikací, i tato je jak ve verzi zdarma, tak v té placené. Zdarma je jeden projekt v nízkém rozlišení a za 186 korun si lze dokoupit deset dalších projektů. Verze Standard stojí 132 korun na rok a deset projektů je v ní již obsažených, za stejnou cenu pak lze dokoupit dalších deset projektů, všechny projekty ve verzi Standard jsou ve vysokém rozlišení. Verze Pro je přístupná za 186 korun na měsíc a nabízí neomezené množství projektů. Bohužel, aplikace neumožňuje vytváření snímků obrazovky. 

Otevřít v galerii (7)
Villa s autem a květinami
Villa s autem a květinamiZdroj: Pixabay

Věříme, že ať už si jako svého pomocníka vyberete kteroukoliv z výše uvedených aplikací, realizace vašich projektů se stane hrou i zábavou. Za sebe mohu doporučit Planner 5D, který nabízí mnoho zábavy a se kterým jsem strávila značné množství času. Právě Planner 5D se na Google Store pyšní 4,2 hvězdičkami, stáhlo si jej více než 10 milionů uživatelů a hodnotilo jej více než 300 tisíc lidí. Za zmínku rozhodně stojí jeho ovládání, které je velmi intuitivní a nabádá k neustálému vylepšování vlastního projektu. Moderní technologie nabízí nesmírné možnosti, byla by tak škoda je nevyužívat!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze