Top hledané
Výsledky (0)

5 legendárních šatů stříbrného plátna, na které svět nezapomněl!

Ornella Koktová
23. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Už jako malá jsem propadla filmu. Byl to můj vysněný svět, kde se vše mohlo stát skutečností...

Mezi mé favority nepatřily ani tak Disney pohádky, jako spíš filmy z dob starého Hollywoodu a naší slavné barrandovské éry v době první republiky. Pojďte si se mnou připomenout a zavzpomínat si na ty nejkrásnější šaty filmového plátna. Jako bonus zjistíte fakt, že některé kousky bodují i přes svoje stáří pořád! Tohle je mých TOP FIVE!

 

1. Grace Kelly - “Chyťte zloděje!” (1955), šaty Edith Head

Jedna z mých absolutně nejoblíbenějších hereček je bezesporu Grace Kelly. Její půvab, laní pohled a elegance mě fascinuje již od nepaměti. Jedny z nejkrásnějších a taky absolutně nadčasových šatů oblékla právě ve filmu “Chyťte zloděje” ještě krátce předtím, než se stala Monackou kněžnou. Bílá róba s perfektně řešeným dekoltem jakoby ve filmu svojí lehkostí poletovala nad Monackým knížectvím. Tvůrkyní byla legendární kostymérka oceněná mnoha Oscary Edith Head. Klobouk dolů!!!

2. Audrey Hepburn - “Sabrina” (1954), šaty Givenchy

Legendární herečka Audrey Hepburn také bezesporu dodnes patří k top módním ikonám celé historie. A tak je docela pochopitelné, že ani já ji nemohu opomenout. Nejvíce mě zaujala róba z dílny Givenchy, kterou předvedla ve filmu “Sabrina”. Jednoduše řešený korzet a kaskádovitá sukně odhalující kotníky – zkrátka ideální záležitost pro ženy, které by si chtěly zahrát na Popelku při půlnočním útěku.

3. Keira Knightley - “Pokání” (2007), šaty J. Durran

Smaragdově zelené hedvábné šaty z filmu “Pokání” je přesně to, co byste chtěla mít na sobě v pátek večer. Elegance, rafinovanost a především tryskající sexappeal při pohledu na holá záda. Vážně láska na první pohled. Designérka Jacqueline Durran by měla vést některý z módních domů dnes, protože jen tyto jediné šaty hravě strčí do kapsy módu z některých současných přehlídek na fashion weeku! 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

4. Adina Mandlová - “Kristián” (1939), šaty Hana Podolská

Ikonická herečka první republiky, která často hrála zhýčkané krásky a femme fatale Adina Mandlová rozhodně nemůže v mém seznamu chybět. Snad úplně nejkrásnější šaty, které kdy ve filmu oblékla, jsou ty ze scény v Orient baru ve filmu "Kristián". Byly z hedvábného saténu a měly k sobě ty nejlepší doplňky: kožešinovou štolu, drahé šperky a stužku do vlasů. Zkrátka vše dokonale sladěné do posledního detailu!

Adina za tento film dostala dokonce státní cenu. A s ironií sobě vlastní veřejně prohlašovala, že cenu měla spíš dostat paní Podolská. Ta totiž pro film ušila všechny modely.

5. Olga Schoberová - “Její pomsta” (1968), šaty Carl Toms

Snad úplně nejkrásnější česká herečka všech dob Olga Schoberová v šedesátých letech naprosto uchvátila svět filmu. Jako jedna z mála se dokonce dostala až na britská filmová plátna, kde z ní film “Její pomsta” vytvořil celosvětovou SEXBOMBU! A to i díky žlutým šatům oceňovaného kostyméra Carla Tomse se zlatým hadím páskem a velice hlubokým výstřihem. Celou její slávu v šedesátých letech korunovala titulka Playboye, na níž byla zachycená coby první dívka ze Sovětského svazu. Na tohle se zkrátka nedá zapomenout!!!

Na závěr bohužel musím konstatovat fakt, že v novodobé filmové tvorbě nenalézám jedinou ikonickou herečku v modelu, který by stál za to. Snad jen můžeme děkovat darům ze zlatého archivu. Tak zase příště!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze