Top hledané
Výsledky (0)
Nejslavnější newyorský večírek se nezadržitelně blíží. Připomínáme ty nejulítlejší outfity z dob minulých.

5 největších módních úletů MET GALA všech dob podle Ornelly

Ornella Koktová
04. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Už 6. května v Metropolitním muzeu uprostřed New Yorku vypukne módní akce roku, MET GALA. Vždy tématická, luxusní, chic a svá. Nátlak perfekcionalismu Anny Wintour ale ne každý vždy unesl a někteří dorazili v opravdu ulítlých outfitech. Tady je ta nejšílenější pětka. 

Zlobivá Madonna

Madonna se na luxusní večírek v roce 2016, který nesl téma “Manus x Machina: Móda ve věku techniky” oblékla po svém. Na spojitost s tématem zapomeňte. Madonna totiž tehdy měla zálusk na jednoho okouzlujícího zajíčka, a tak šly všechny žerty stranou. Aneb když je spodní prádlo přežitkem od Riccarda Tisci - Givenchy!

Sandra Lee coby horor nevěsta

V roce 2014 bylo téma “Charles James: Nad rámec módy”. Slavná americká hlasatelka se oblékla jako přeplácaná nevěsta z první poloviny 80. let. Nejsem si ale jistá, zda něco takového mohlo tehdy frčet. V tomto oděvu se v davu rozhodně neztratila a módní návrhářka Dara Lamb si následně potom hodně dlouho neškrtla.

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

John Galliano jako motýlek s kudrlinkou

Rok 2001 se nesl v duchu “Jacqueline Kennedy: Léta v Bílém Domě”. John to ale pochopil jako návštěvu u Alenky v říši Divů ve svém luxusním Dior motýlkovém obleku. Chudák Jacque se z tohoto haluzu musela v hrobě obracet! 

V posteli s Karolínou Kurkovou

Topmodelka Karolína Kurková byla Annou Wintour zvána opakovaně. Tehdy v roce 2005 byl tématem “Módní dům Chanel”. Chápu, že Karolína chtěla vyjádřit nehynoucí lásku k této značce za pomoci róby od Viktor & Rolf. Nicméně obří sukně připomínající velkou peřinu v saténovém povlečení je vážně mimo!

Disco v podání Victorie Beckham

Je to zřejmě den, na který by Victoria nejspíš chtěla zapomenout. Nynější královna minimalismu si totiž v roce 2003 při MET GALA s tématem “Bohyně: Na klasický způsob” vyrazila v mini šatech od Dolce&Gabbana s obřím výstřihem odhalujícím její tehdejší nové silikony i holé břicho. Možná se i díky zhlédnutí svých tehdejších fotek rozhodla jít diametrálně jiným směrem. 

Letošním tématem bude Camp: Notes on Fashion, kde je výraz "camp" chápán jako sklon k teatrálnosti skrze nápaditost a nadsázku. To zní slibně, nemyslíte?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Metropolitan Museum of Art New York (MET)
1000 Fifth Avenue New York, NY 10028
212-535-7710