Top hledané
Výsledky (0)
Naše astrologické znamení na nás působí i z hlediska rodičovství. Kdo patří k nejvýbušnějším rodičům z celého zvěrokruhu?

5 nejvýbušnějších rodičů horoskopu: S Býkem ani Lvem by si neměli potomci raději zahrávat

Tereza Brožová
14. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Matka naštvaná na syna

Naše astrologické znamení na nás působí i z hlediska rodičovství. To mnozí jedinci možná brzy poznají na konci školního roku, kdy si jejich potomci domů odnesou různá vysvědčení. Kdo dost možná neustojí emoce, protože patří k nejvýbušnějším rodičům z celého zvěrokruhu? Těchto 5 znamení se snadno vytočí.

Býk (21. dubna - 21. května)

Opravdu rozzlobit Býka není nic snadného. Když už se to ovšem někomu povede, vidí Býk v daný moment rudě. Pověstným červeným praporem je pro něj cokoliv, co ho nutí vybočit z jeho pohodlí a dobře zajetých kolejí. Pokud tedy má potomek Býka ve škole průšvih nebo domů donese nečekaně špatnou známku na vysvědčení, může to být pro jedince narozené v tomto znamení už pouze pověstnou poslední kapkou předtím, než úplně a pořádně vybuchnou. A když k tomu navíc dítě pronese nevhodnou a přidrzlou poznámku, mělo by se vzteklému Býkovi klidit z cesty. V takových situacích bývá v domácnosti Býka pořádně veselo. Naštvaní Býci totiž bývají nejen urputní, tvrdohlaví a umínění, takže si jako rodiče trvají za každou cenu na svém, ale navíc nejdou daleko pro pohlavek, házení věcmi ani křik. Jestliže kdokoliv doma rozzuří Býka, měl by mu raději hned zmizet z očí.

Blíženci (22. května - 21. června)

Nutno podotknout, že dvojí osobnost Blíženců je skutečně notně nestálá a náladová. V jeden okamžik se zdá být vše mezi vámi v pořádku a v ten druhý už kolem létají blesky. Blíženci stačí skutečně málo k tomu, aby se doopravdy a silně naštval. Zejména, pokud má pocit, že něco není tak, jak má. Blíženci nesnášejí nespravedlnost. Nevýhodou je také to, že u rodiče Blížence nikdo nikdy neví dopředu, jak bude zrovna reagovat. Jednou něco shovívavě přejde, protože má zrovna dobrou náladu, ale podruhé tomu tak z ničeho nic být nemusí. Zejména během pocitu silného tlaku a stresu neumí Blíženci se sklonem k neurotismu jednat s čistou myslí. Pokud se jim tedy jejich potomek prostřednictvím špatných známek postará o starosti navíc, nemůže od Blížence čekat, že celou situaci zvládne bez psychického napětí. Pravděpodobně mezi nimi na základě podrážděnosti vznikne pořádná hádka, která může vést ze strany Blížence ke křiku, naschválům a vyčítání i starších záležitostí. Většinou vše končí ostrými slovy ze strany Blížence, jen málokdy některé ze svých výhrůžek skutečně dodrží.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Rak (22. června - 22. července)

Raci jsou jako rodiče velice náladoví. Když je jejich ratolest naštve, neváhají se vztekat všude kolem. Svůj hněv přenášejí ve skutcích na všechny členy rodiny. Nejde však ani tak o snahu o spravedlnost, jako o to, že se ani jako dospělí neumějí ovládat. Bývají pasivně agresivní a nejdou daleko ani pro odplatu. Pokud se dozví, že má jejich dítě zhoršený prospěch, budou se mu snažit za každou cenu ukázat důsledky jeho domnělého lajdáctví. Pravděpodobně mu přichystají názornou ukázku důsledků budoucnosti bez píle a ambicí. V tomto ohledu jsou Raci velice nápadití a jejich dítka si tak díky tomu své další kroky a chování pořádně rozmyslí. Navíc nejhorší na Racích je, že si všechno berou až moc osobně, snadno se urážejí a všechno silně emotivně prožívají.

A právě své rozjitřené emoce dlouho neudrží a všechny je najednou nahromaděné pustí ven. Navíc pokud ke komukoliv nebo čemukoliv začnou chovat zášť, vydrží jim to opravdu dlouho, ne-li napořád. Případnou neposlušnost (nejen) potomků mívají Raci na paměti většinou celý život. Také naštvanost Raků mívá svůj obvyklý průběh. Nejdřív začnou být na oko uražení až ješitní a drží se stranou, to ale většinou stejně nepomůže a v dalším kroku následuje jejich sarkasmus a rýpání vůči okolí. Dokážou zasáhnout citlivé místo toho druhého, kterého to kolikrát mrzí ještě dlouho po nepříjemné hádce s Rakem. Nakonec se ale sesypou i samotní Raci, kteří z celé situace potají smutní a pláčou. Nemohou si ovšem pomoci, a když je naštvání ani poté nepřejde, křičí a mají silné výlevy vzteku.

Lev (23. července - 22. srpna)

Ohnivý Lev se dokáže vytočit do nepříčetnosti. Pokud mu jeho potomek provede něco, co by neměl nebo si snad dovolí přinést poznámku ze školy za špatné chování, jeho hněv v daný okamžik nezná mezí. Za každou cenu pak začne být Lev agresivní, vzteklý a dominantní, jenom aby dosáhl svého cíle. Týká se to všech oblastí jeho vztahů. Autoritu si nezřídka kdy vymáhají Lvi po svém, křikem a ostrou kritikou. Právě jejich pověstný řev a silný vztek Lvům dodává ještě více sebejistoty k tomu, aby pokračovali v prosazování svého. Zuřivost a negativní emoce je většinou zcela ovládnou. I když nejdou daleko ani pro ostrá slova nebo pro ránu, většinou stačí chvíli počkat, až vychladnou. Není dobré je brát zcela vážně, protože naštvaní Lvi mnohdy nevědí, co vlastně druhému v afektu řekli a své sprosté výroky nemyslí nijak moc vážně.

Vodnář (21. ledna - 20. února)

Chladné Vodnáře z míry nejspíš jen tak něco nevyvede. Přesto, když už se tak stane, je lepší se jim vyhýbat obloukem. Nejčastěji se Vodnář hned po emotivním projevu silně urazí. A to dokonce natolik, že s danou osobou odmítá mluvit. Pokud ho tedy jeho dítě něčím vytočí, nebude to mít s udobřováním si jeho rodičovské autority vůbec snadné. Tichá domácnost vládne u Vodnářů často až do okamžiku, kdy se nad celým problémem dostatečně a s odstupem zamyslí, aby ho následně dokázali vyřešit. I tak trvá Vodnářům dlouho znovu nalézt k jejich zlobivým potomkům ztracenou důvěru a začít s nimi opět mluvit. Křiku se většinou děti od svých rodičů Vodnářů bát nemusí. Vodnáři dávají vztek najevo především dostatečným odstupem a uražeností bez zbytečných slov a průpovídek. Jejich bezcitnost umí někdy ovšem být blízkému okolí hodně nepříjemná. Přesto dokážou naštvaní Vodnáři své potomky donutit se nad sebou zamyslet klidně i jedním jediným slovem. Potom s nimi nemluví až do chvíle, dokud je samotné vztek dostatečně nepřejde.

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, indastro.com, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze