Top hledané
Výsledky (0)
Představujeme vám neuvěřitelně zajímavé technické produkty z veletrhu CES 2019, které se možná jednou stanou součástí našeho žití. Některé vypadají až alegoricky, snově.. Ale věřte, že jsou reálné.

5 produktů veletrhu CES 2019, které vás dostanou do kolen

Mgr. Jana Höger
12. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

1. Pivo v kapslích LG HomeBrew. Mají se praví pivaři s půllitrem v ruce obávat nejhoršího?

V našich domácnostech naleznete nepřeberné množství inteligentních robotů, které se ovládají pomocí smartphonu, ale představa, že postačí zmáčknout tlačítko, navolit si krásně vychlazené pivo z kapsle, je skoro šílená. Připouštíme, že můžeme stát na počátku pivní evoluce moderní doby!

Co tento přístroj dokáže? Luxusní HomeBrew může vyrábět pět různých druhů řemeslného piva a vše, co musíte udělat, je vybrat kapsli, kterou použije k vaření piva a trochu si počkat. Stroj je pomalejší než běžný kávovar. HomeBrew dovede připravit pouze pět litrů piva přibližně za dva týdny. Mobilní aplikace umožňuje sledovat domácí vaření odkudkoli. Je libo tmavý ležák, India Pale Ale či anglickou výčepní desítku?

 

2. "Pěší auto" se skutečnými ohebnými nohami. Děsí vás to? Není to žádné sci-fi. Chodící vůz již má své jméno: Elevate

Elektrický koncept vozu Elevate je na světě zásluhou automobilky Hyundai, která usilovně pracuje na jeho vzniku. Luxusní vůz by měl sloužit k záchraně lidských životů a měl by být vysílán do nepřístupných míst například po přírodních katastrofách. Čtyři uchycené robotické nohy, které vybíhají z těla, umožňují vozidlu jízdu, chůzi nebo lezení, v kterémkoliv směru v různých krajinách.

3. Promobot jako robot snižující náklady na pracovní sílu

Luxusní robot s názvem Promobot, která je zároveň i mezinárodní značkou, je autonomní robot určený pro obchodní účely. Můžete si s ním povídat o jakémkoliv tématu. Dokáže rozpoznat tváře, odpovědět na otázky, pohybovat se kolem, vyhnout se překážkám, hýbat rukama a hlavou, zobrazovat na displeji různé materiály pro určité potřeby a integrovat se s jinými zařízeními a systémy. Už teď Promoboti vykonávají po celém světě záslužnou práci v pracovních sektorech jako administrátoři, průvodci, hostesky a další.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

4. Eletromobil Robomart – připravte se na to, že potraviny budou jezdit samy za vámi

Robomart je první pojízdný obchod s potravinami bez řidiče na světě. Na jaké bázi funguje? Jedním kliknutím v aplikaci si můžete najít v okolí nejbližšího Robomarta. Ten za vámi přijede, otevře své dveře a vy si jen vyberete, co luxusního potřebujete. Společnost Robomart zaznamenává, co si zákazníci vzali a patentovaná technologie "grab and go“ tedy „chytni a jdi" zaúčtuje nákup. Jednoduché jako mávnutí proutku. Zatím je Robomart v testovací verzi.

5. Spatříte věci, o kterých druzí nemají ani ponětí – HIAR Glasses G100

HIAR G100, čínské společnosti HiScene, jsou brýle umožňující uživatelům přepínat mezi skutečností a digitální realitou. Díky ergonomickému designu poskytují pohodlné nošení každému uživateli. Zároveň jsou tyto brýle i dioptrické slouží tudíž k běžnému nošení. HiAR G100 je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 820 a dodávají se s 4 GB RAM LPDDR4. V rychlosti, v grafickém výkonu a rychlosti přenosu dat jsou brýle špičkou ve své třídě. Mají rozlišení 1280 x 720. Kamera disponuje 13 megapixelovým čipem od Sony zaručující snímky, které mají hloubku. 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
CES, Las Vegas
Las Vegas
Call 866-233-7968