Top hledané
Výsledky (0)

5 slavných maminek, kterým není lhostejný osud jiných dětí

Eva Ledecká
08. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Shakira se synem

Kdo má děti, ví, kolik starostí s sebou nese výchova byť jen jediného potomka. My vám představujeme známé a úspěšné ženy, matky, které nejen, že se starají o své ratolesti, ale navíc založily charity a nadační fondy pomáhající ostatním dětem.

Shakira, Angelina Jolie, Joanne Rowling, Tereza Maxová a Vendula Pizingerová jsou ženy, kterým patří velký obdiv a uznání.

Shakira

Slavná kolumbijská zpěvačka má dva syny se španělským fotbalistou Gérardem Piquémem – Milana 6 let a Sashu 4 roky. Ale už dávno před jejich narozením, v roce 1997, se rozhodla založila nadaci Pies Desalzos Foundation, která pomáhá dětem a jejich rodinám v chudé čtvrti kolumbijského městečka Barranquilla. Také pracuje pro organizaci UNICEF.

Joanne Rowling

Úspěšná britská autorka Harryho Pottera má dcery Jessicu Isabel (25) a Mackenzie Jean (14) a syna Davida Gordona (16). Přestože se stala díky svým knihám velmi rychle miliardářkou, neutápí se v luxusu, ale velkou část svých peněz věnuje organizaci Lumos, která se zaměřuje na prevenci přijímání nových dětí do institucionální péče a také v roce 2000 založila svou vlastní nadaci The Volant Charitable Trust podporující skotské charity. Přispívá také nadaci One Parent Families.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Angelina Jolie

Spolu s Bradem Pittem mají 6 dětí, z toho jsou 3 vlastní a 3 adoptované. Maddox Chivan (17) je nejstarší a herečka si ho osvojila v roce 2002 Kambodži. Pax Tien (14) byl adoptován z vietnamského sirotčince. Zahara Marley (13) je z Etiopie a ve svých prvních chvílích života bojovala se salmonelózou, kterou skoro nepřežila. Mezi vlastní děti patří Shilon Nouvel (12) a dvojčata Vivienne Marcheline (10) a Knox Leon (10).

Kromě toho, že se Angelina Jolie stará o svou rodinu, založila společně s Pittem nadaci Jolie-Pitt Foundation působící v nejchudších oblastech Kambodže. Působí jako vyslankyně dobré vůle při UNHCR a podniká humanitární mise po celém světě. Britská královna Alžběta ji povýšila za zásluhy do šlechtického stavu.

Tereza Maxová

Česká topmodelka se může pyšnit krásnou rodinou, do které kromě manžela Buraka Oymena patří dcera Mína (9), Tobias (18) a Aiden (6). V roce 1997 založila Nadaci Terezy Maxové spojené s projektem Teribear, která pomáhá opuštěným dětem a dětským domovům.

Vendula Pizingerová (dříve Svobodová)

Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje to v životě neměla jednoduché. Přišla v něm o lásku svého života Karla Svobodu (+2007) a dceru Kláru (+4). Má syna Jakuba (13) a napilno se věnuje nadaci, která pomáhá onkologickým oddělením po celé České republice získávat prostředky na nákup speciálních přístrojů.

Všem těmto ženám patří velké díky a také všem maminkám, které se s láskou a péčí starají o své děti.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Kapka naděje
Žatecká 16/8 110 00 Praha 1 - Josefov
+420 721 342 785