Top hledané
Výsledky (0)
Herecká legenda Hollywoodu.

Pět zajímavostí, které nejspíš nevíte o herečce Meryl Streep. Dnes slaví 75. narozeniny

Zuzana Hudáčková
22. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Filový festival v Cannes 2024

Když se řekne Meryl Streep, většina z nás si hned vybaví charismatickou herečku, legendární filmové role, blond vlasy, krásný úsměv a výrazné brýle. Během své kariéry získala nesčetně ocenění. Mezi nejslavnější filmy, ve kterých si zahrála patří jednoznačně Mamma Mia, Železná lady a Ďábel nosí Pradu. Meryl je dáma s nestárnoucí elegancí a šarmem. Každá hollywoodská hvězda má za sebou životní příběh a několik tajemství. V dnešním článku se dozvíte 5 věcí, které o ní možná ještě nevíte.

Přinášíme 5 zajímavostí, které jste o oscarové herečce možná nevěděli

1. Intimní scénu ve filmu Vzpomínky na Afriku odehrála s broukem na krku

„V jisté intimní scéně byla na place minimální světla, jen pár lidí ze štábu, režisér a my dva. A já uprostřed klapky najednou cítím, jak mi vzadu za límcem bundy cosi leze po krku. To víte, jste v Africe, může to být cokoli. Hrůza mě ochromila, ale scénu jsem dohrála. Teprve pak jsem zařvala: Sundejte to ze mě!

2. Dabovala postavu v seriálu Simpsonovi

Svůj hlas propůjčila Bártově přítelkyni - Jessice Lovejoy (dcera reverenda Timothy Lovejoye). Dabovala také ve filmu A.I. Umělá inteligence od Stevena Spielberga.

3. Tajemství hereckého úspěchu: Zvědavost, jaké to je být někým jiným.

Měla jsem pocit, že jsem moc ošklivá na to být herečkou. Brýle dřív nebyly vůbec in.“

Meryl přiznala, že nesnášela svůj nos. Dnes už ne. Právě to ji dělá jedinečnou. Výrazné brýle jsou téměř každodenní součástí jejího outfitu.

„Každý se snaží vypadat dokonale. Nakonec ale stejně vyberou ty, kteří jsou něčím odlišní.“

4. Bezdomovkyní v Londýně

Když poprvé přijela do Londýna, sáhla si na dno. Bylo jí 20 let, neměla na jídlo, dokonce ani kde spát. Musela si vydělávat pouličním uměním. Když nevydělala dost, musela spát na lavičce v Green Parku.

„Dívala jsem se odtud na hotel Ritz a sama sobě jsem slíbila, že jednoho dne budu spát tam.“

prohlásila na filmovém festivalu v Cannes během Randez-vous (setkání s diváky)

Kromě hereckého stylu se během let vyvíjí i její smysl pro módu.

5. Hrdá feministka a podpora charity

Sama sebe považuje za aktivní feministku a odhodlaně bojuje za práva žen. Angažuje se v mnoha charitativních organizacích. Snaží se žít obyčejným a skromným životem. Herečka si může dovolit téměř vše, například i domácí personál na úklid. Nic z toho nechce. Chce fungoval jako běžné ženy v domácnosti. Rodina je pro ni na prvním místě. Má pevně vymezené hranice mezi pracovním a osobním životem.

„Zajímají mě ženy, které jsou jiné než já sama.“

Bonus: znamení zvěrokruhu - rak

Role ušité na míru

Meryl Streep je divadelní, filmová a televizní herečka. Další významné filmy: Sophiina volba, Dům duchů, Madisonské mosty, Marvinův pokoj, Divoká řeka, Hudba mého srdce, Železná lady: zde ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thahcherovou.

Síň slávy 

Osminásobná držitelka Zlatého glóbu, držitelka dvou cen Emmy a trojnásobná držitelka Oscara. Není divu, že se pyšní tolika nemalými cenami. Ztvárnila nezapomenutelné role, které oslovily diváky po celém světě. Prvního Oscara obdržela za film Kramerová vs Kramer (1979) za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Získala také mnoho cen BAFTA, a je držitelkou Prezidentské medaile svobody, kterou jí udělil prezident Barack Obama v roce 2014.

Rodinný život

V září 1978 si vzala sochaře Dona Gummera, se kterým má čtyři děti: Henryho, Mamie, Grace Jane a Louise Jacobsona. Jablko nepadá daleko od stromu. Děti pokračují v dráze umění a herectví. Obě dcery se věnují herectví a Henry je muzikant.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Zdroj: autorský článek, BBC, Vogue, Festival de Cannes, New York Times

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze