Top hledané
Výsledky (0)
Bible je uznávanou a nejčtenější knihou na světě. Přinášíme vám 5 nejvýraznějších událostí z Bible, které se vepsaly do povědomí a proměnily svět.

5 událostí z Bible, které ovlivnily svět

Mgr. Jana Höger
24. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Narození Ježíše Krista

1. Stvoření světa

Kladli jste si někdy otázky: Kde je náš počátek? Kam sahají naše kořeny? Vděčíme za svou existenci evoluci nebo jsme dílem Božích rukou? V Bibli se píše, že Bůh stvořil svět v šesti dnech, sedmého dne pak odpočíval. Ano, je to sedm dnů, týden, který respektuje lidstvo do teď, věděli jste o tom? On také stvořil vesmír i naši planetu, rostliny a živočichy, a také především člověka a proměnil Zemi ve vhodné místo pro život.

2. Mojžíšovo desatero

Biblický příběh o Mojžíšovi, který vystoupil na horu Sinaj, kde k němu promluvil Bůh, je znám snad všem. Morální hodnoty, aspoň z části, které jej obsahují, by si troufl odříkat skoro každý. Ale opravdu jde o pouhý výčet správné morálky? Všimli jste si toho, že se desatero stalo morálním standardem pro celé lidstvo?

Mojžíšovo desatero
Narození Ježíše Krista
Ukřižování Ježíše Krista

3. Narození Ježíše Krista

Ať se vám to líbí nebo ne, Ježíš byla osoba, která ovlivnila chod dějin, ze všech osobností nejvíce. Od data jeho narození se počítá letopočet lidstva, před a po Kristu. Kdybychom měli podle Bible shrnout život Ježíše Krista do pár slov, tak by to vypadalo následovně. Chodil po zemi, kázal radikálně Boží království, uzdravoval nemocné, křísil mrtvé a vyháněl démony. Máte také problém si to představit?

4. Smrt a zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Pro někoho je to nepochopitelné, že člověk zemře a znovu vstane. V případě Ježíše Krista je to výjimka. Bible popisuje, že Ježíš Kristus byl Boží syn, který přišel na tenhle svět a dobrovolně zemřel za hříchy lidí, aby nás usmířil a navrátil zpátky do vztahu s Bohem. Přijde vám to šílené a bláznivé?

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

5. Apokalypsa

Lidé v sobě mají touhu znát budoucnost. Co bude potom? Dohadují se, kdy by měl přijít konec světa. A konec znamená definitivní konec? V Bibli naleznete v knize Zjevení i na jiných místech popis událostí, co by se mělo udát, když to bude přicházet. Názor na apokalypsu vyvolává diskuzi plnou vášní a rozděluje svět: na ty, kteří v ní nevěří a na ty, kteří jí v ní věří a očekávají ji.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze