Top hledané
Výsledky (0)
53. ročník MFF KV se blíží! Pojďte se s námi podívat na to, co nás čeká a nemine!

53. MFF KV: 12 soutěžních filmů, pocta Miloši Formanovi, znělka s Affleckem

Jana Fikotová
27. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

53. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018 opět uvede soutěžní i nesoutěžní snímky. Součástí programu jsou i filmy od českých tvůrců. Soutěžit mohou pouze ty filmy, které vznikly po 1. lednu předcházejícího roku a neměly premiéru jinde než ve své zemi. Hlavní cenou soutěžní sekce festivalu je Křišťálový glóbus.

Filmy v hlavní soutěži festivalu Karlovy Vary 2018

V soutěžní sekci festivalu se představí celkem 12 filmů. Českou luxusní stopu budou mít hned tři z nich - Domestik režiséra Adama Sedláka, který je z prostředí profesionální cyklistiky. V České koprodukci vznikal i film Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři rumunského režiséra Radu Judeho. Ten přiblíží temnou historii rumunské armády, která v roce 1941 na východní frontě provedla ohromnou etnickou čistku.

Trojici filmů uzavře český film režírovaný slovinským režisérem Olmem Omerzu Všechno bude. Film slibuje náhled do klučičího přátelství a nezkrotné touhy po zážitcích, i když není vždy jasné, co chceme zažít.

Pocta Miloši Formanovi a cena pro Jaromíra Hanzlíka

Součástí luxusního festivalu bude i pocta zesnulému režisérovi Miloši Formanovi. Jeho legendární snímek Lásky jedné plavovlásky bude zahajovacím filmem festivalu. Součástí festivalového programu je i české drama Bloudění (1965) s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli. Ten si letos na festivalu odnese od Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za umělecký přínos české kinematografii. Karlovarský festival při této příležitosti uvede snímek Antonína Máši a Jana Čuříka Bloudění z roku 1965.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Nová znělka s Affleckem

Ve festivalové znělce bude letos figurovat oscarový herec Casey Affleck, který loni v Karlových Varech obdržel Cenu prezidenta. Natáčení luxusní znělky se opět ujal dlouholetý autor karlovarských znělek, režisér Ivan Zachariáš. Natáčelo se v lednu v severním Hollywoodu.

Vítězové Křišťálového glóbu KVIFF z minulých let

2010 Moskytiéra – režie Agustí Vila
2011 Restaurátor – režie Joseph Madmony
2012 Henryk – režie Martin Lund
2013 Velký sešit – režie János Szász
2014 Kukuřičný ostrov – režie Georgij Ovašvili
2015 Bob a stromy – režie Diego Ongaro
2016 Rodinné štěstí – režie Szabolcs Hajdu
2017 Křižáček - režie Václav Kadrnka

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze