ISA Ayrton – nová superjachta inspirovaná vozy pilota Formule 1

Nová řada luxusních jachet italské výroby. Zařadí se do TOP jachet světa?
10. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Italská společnost ISA Yachts právě vyvinula tři modely superjachty inspirované závodními vozy legendárního zesnulého Ayrtona Senny. Nové jachty, jež si budou moci dovolit opět jen ti nejbohatší, obohatí již poměrně stabilní žebříček nejdražších soukromých plavidel světa. Ceny luxusních jachet překračují stovky milionů dolarů. Jejich majitelé se nemění, jen si občas mezi sebou plavidla „vyčenžují“.

Ayrton Senna, v roce 1994 zesnulý brazilský legendární jezdec Formule 1

Do rodiny luxusních jachet právě přibyla další, trochu menší, ale jistě dělající čest svému jménu.

Seznamte se: Nová ISA Ayrton

Nová luxusní jachta ISA Ayrton inspirovaná vozy Formule 1
Nová luxusní jachta ISA Ayrton inspirovaná vozy Formule 1 • Zdroj: ISA Yachts / Ferrari Press Agency / Profimedia

Nové superjachty italské výroby dosahují délky 50, 63 a 70 metrů a tvoří tak ucelenou řadu. První z řady je 63 metrů dlouhá loď ISA Ayrton. Její koncept je inspirovaný sportovními detaily z automobilového světa legendárního pilota F1 v kombinaci s velkým objemem interiéru a přirozenými tvary. Ayrton Senna před svou smrtí v roce 1994 vyhrál 41 závodů Formule 1 a tři mistrovství světa. Plavidlo se proto vyznačuje ostrými liniemi a agresivním profilem, stejně jako jeden ze závodních vozů Grand Prix Senna McLaren. 

Interiéry nové superjachty ISA Ayrton
Interiéry nové superjachty ISA Ayrton • Zdroj: ISA Yachts / Ferrari Press Agency / Profimedia

Jachta má ocelový trup a hliníkovou nástavbou a okno, jež sahá od podlahy až ke stropu, nabízí panoramatický výhled na všechny paluby. Novinka mezi jachtami se může pochlubit i největším plážovým klubem, jaký kdy loď podobné velikosti měla. Další raritou je i okno namísto tradiční zádi, jež vytváří „bezkonkurenční scénický efekt“.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Vytříbený interiér s okny od podlahy až ke stropu na všech palubách propůjčuje jachtě díky přirozenému světlu velice příjemnou atmosféru. Prostorné plavidlo pojme až tucet hostů ve čtyřech dvoulůžkových kajutách na spodní palubě. Na hlavní palubě je k dispozici VIP kajuta a apartmá majitele. Prostory pro posádku zahrnují devět kajut a mohou pojmout až 15 členů.

Jachta se vyznačuje nápadnou skleněnou stěnou na zádi místo tradiční záďové paluby. Stěnu zdobí vodopád, který kaskádovitě přechází do níže položeného bazénu. Je zde i muškařská paluba vybavená posilovnou a vířivkou, a další dvě boční paluby sloužící k odpočinku.

Za exteriéry i interiéry stojí designér Enrico Gobbi a osvědčené námořní inženýrství společnosti Palumbo. Tato kombinace dá světu velmi objemné interiéry i luxusní styl.

Nová luxusní jachta ISA Ayrton inspirovaná vozy Formule 1
Nová luxusní jachta ISA Ayrton inspirovaná vozy Formule 1 • Zdroj: ISA Yachts / Ferrari Press Agency / Profimedia

Třiašedesáti metrová loď má dva motory Caterpillar 3512C o výkonu 1 800 hp, které produkují odhadovanou maximální rychlost 17,5 uzlu a cestovní rychlost 15 uzlů. I když to není rychlost Formule 1, přesto je působivá. Pokud jachta popluje nižší rychlostí 12 uzlů, dokáže překonat přibližně 5 000 námořních mil.

Očekává se, že brzy budou následovat podrobnosti o dalších dvou superyachtech v řadě Aryton. Doufejme, že plavidla budou dělat čest Sennovu jménu. 

Současný top 5 nejluxusnějších soukromých jachet světa

Světové oceány dnes brázdí jen pár luxusních jachet, z nichž každá je svým způsobem jedinečná. Stejně jedineční jsou i jejich majitelé – většinou známí podnikatelé, vládci a politici. Důvodem, proč vlastní tato pravidla, je možná jediné místo, kde si mohou dovolit soukromí, a přitom neztratit luxus. Oceán.

Tyto luxusní jachty nabízejí větší komfort než honosné rodinné vily těch nejbohatších – mají několik palub, vybavení z nejmodernějších materiálů, nechybí kino, plážové kluby, bazény, vířivky a tělocvičny. O pohodlí hostů se většinou stará poměrně obsáhlá posádka, čítající někdy až je stovce členů, zaměstnaná samozřejmě na plný úvazek.

History Supreme

Cena: 4,8 miliardy $ (přes 100 miliard korun)

Majitel: Robert Knok

Superjachta History Supreme je již několik let nejdražší jachtou světa
Superjachta History Supreme je již několik let nejdražší jachtou světa • Zdroj: Stuart Hughes / Ferrari Press Agency / Profimedia

Nejluxusnější jachta světa. Třicetimetrová jachta malajského milardáře je osázena zlatem a diamanty. Její výstavba trvala tři roky a použila 10 000 kilogramů masivního zlata a platiny, jež zdobí jídelnu, palubu, zábradlí, schodiště a dokonce i kotvu. A protože ani to nestačí, palubu zdobí stěna z meteoritu, socha z kostí Tyrannosaura Rexe, panoramatické akvárium zdobené 68 kilogramy 24karátového zlata. Součástí „výbavy“ je i láhev alkoholu zdobená vzácným 18,5karátovým diamantem, stejně jako iPhone zabalený do 500 diamantů.

Eclipse

Cena: 1,5 miliardy $ (32 miliard korun)

Majitel: Roman Abramovich

Interiér Eclipse ruského miliardáře Abramoviče
Interiér Eclipse ruského miliardáře Abramoviče • Zdroj: profimedia

Ruský miliardář Roman Abramovič je majitelem druhé nejdražší luxusní jachty světa, o délce 165 metrů. Eclipse je vybavena raketovým systémem pro detekci vetřelců, dvěma helipady, 24 kabinami pro hosty, dvěma bazény, tanečním sálem, vířivkami, miniponorkou, pancéřováním, neprůstřelnými okny a sofistikovaným protipaparazzovým štítem s rozsáhlými laserovými paprsky, jež oslňují objektivy fotoaparátů. Hosty obsluhuje 70členná posádka.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Streets of Monaco

Cena: 1,1 miliardy $ (23 miliard korun)

Vlastník: neuveden

Podvodní ložnice jachty Streets of Monacco
Podvodní ložnice jachty Streets of Monacco • Zdroj: Kleindienst / Ferrari Press Agency / Profimedia

Paluba luxusní jachty Streets of Monaco s délkou působivých 150 metrů dokázala směstnat na palubu miniatury všech známých monackých památek. Plavidlo se nazývá „plovoucí město“ i díky třípodlažní ložnici se soukromým výtahem, kanceláří, sluneční terasou, i díky balkonům, kavárně, mini vodopádu, grilovacímu prostoru, podvodní vyhlídkové terase, vrtulníkům, ponorkám, šatnám zahrnujícím obleky pro hosty i přijímací místnosti. Za tuto cenu by mohlo být postaveno i více jachet!

Azzam

Cena: 600 milionů $ (12,6 miliard korun)

Vlastník: člen královské rodiny SAE 

Azzam
Azzam • Zdroj: Profimedia

Spojené arabské emiráty jsou prosperující zemí, takže zde není jen jediný vlastník jachet. Azzam je další luxusní jachta vlastněná členem královské rodiny v Dubaji. Azzam s 600 miliony dolarů je dlouhý téměř 180 metrů a patří k jedněm z nejrychlejších jachet na světě. Výrobci sami ji označují za nejkomplexnější a nejprestižnější jachtu, jež byla kdy postavena. Její interiér je vyzdoben jako císařský palác dle francouzského designu, a obohacen francouzskými dekoracemi, jelikož jej navrhl Christophe Leonie. O této jachtě je doposud známo jen málo.

Topaz

Cena: 527 milionů $ (11,1 miliardy korun)

Vlastník: Shaikh Mansour, místopředseda vlády SAE a ministr prezidentských záležitostí

Na jachtě Topaz plul v roce 2014 i Leonardo di Caprio
Na jachtě Topaz plul v roce 2014 i Leonardo di Caprio • Zdroj: Profimedia

Sto padesáti metrová jachta Topaz nabízí celkem osm palub, skýtajících rozdílné a neuvěřitelné exotické zážitky. Plně klimatizovaný interiér nabízí velkou vířivku, podvodní osvětlení, dva helipady, moderní tělocvičnu, kino a konferenční místnost pro obchodní účely.

Změny jen nepatrné

Oproti roku 2019 se pořadí na prvních pěti místech nepatrně změnilo, jachta „Ulice Monaka“ předběhla Azzam, čímž došlo i k vytěsnění Dubaje, opět vlastněné členem rodiny ze Spojených arabských emirátů.

Řekněte sami: Nelíbilo by se vám plavit se na jedné z těchto jachet? Představte si, že jsem měla tu šanci. Ale bohužel, na Azzamu nechtějí instruktorku potápění s tetováním...

Takže co třeba ISA Ayrton? Možná budou fanoušci Formule 1 méně konzervativní.

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks