Top hledané
Výsledky (0)
Značka Jaquet Droz je známá svou již staletou vášňi pro přírodu, zvířata a zejména pro animaci. Hotovou lahůdkou Jaquet Droz jsou speciálně vyrobené barvené číselníky.

Jaquet Droz – Tropical Bird Repeater: „Některé hodinky ukazují čas, jiné vyprávějí příběh“

Mgr. Jana Höger
11. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jaquet Droz Tropical Bird Repeater

Idylická nirvána

Nádherný pestrobarevný číselník Tropical Bird Repeater ukazuje scénu exotické oázy, perly ve vyprahlé poušti. Trojrozměrné prvky, ručně vyřezávané, vyryté a pak namalované, vdechují život do cizokrajné luxusní flóry a fauny: okázalost sama. 

Jaquet Droz Tropical Bird Repeater - detail
Jaquet Droz Tropical Bird Repeater
Jaquet Droz Tropical Bird Repeater

Ručně malovaná podívaná na ciferníku luxusních hodinek

Ptáci odpočívají v ráji, vzlétají od vody, jiní čekají na svůj doušek vodního osvěžení. Na zelené pastvině stojí další ručně malovaná podívaná: živý páv, který se pyšní svým luxusním peřím, zatímco tukan otevírá zobák (vypadá to jako by se usmíval) a hraje si mezi palmovými listy. Jak padá soumrak, naši ptáci v ráji doprovází let potopených vážek, které dodávají iluzi idylické nirvány. 

Na číselníku je sedm různých mechanických animací: vodopád, vážky, páv, tropické listy, tukani a kolibříci. Například kolibřík se hýbe nahoru a dolů: dokonalá animace letu ve vzduchu. Vše je mistrovsky vykresleno, vizualizace věčného pohybu je neuvěřitelná. 

Zásluhou použití moderních technologií můžeme dnes být svědky znovuzrození unikátní techniky, a díky tomu poznat kus historie. Luxusní hodinky, nemyslíte? Jedno malé mínus však mají: jejich počet je omezen, a to na pouhých osm kusů na celém světě.

Za těmito luxusními hodinkami se skrývá neskutečná práce

Tyto výjimečné hodinky se vyvíjely 3 roky, vyžadovaly dokonalou a perfektní práci. Na dokončení číselníku pracovali 3 umělci. 18-karátový červeno-zlatý kufřík s průměrem 47 mm Tropical Bird repeater je nádherně ručně vyrytý. Minutová a hodinová ručička je vyrobena ze zlata a umístěná na tmavém pozadí.  Černobílý kontrast nabízí vynikající čitelnost, zejména s ohledem na přírodní scenérii. Tento luxusní kousek je určen převážně mužům a jeho cena je 680 400 švýcarských franků, přibližně tedy 15 000 000 českých korun.

Chtěli byste vlastnit takovýto skvost? My rozhodně ano!

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Jaquet Droz
Montres Jaques Droz SA Allée du Tourbillon 2 CH-2300 La Chaux-de-Fonds SWITZERLAND
+41 32 924 28 88