Top hledané
Výsledky (0)
Do Karlových Varů přijede Robin Wright.

Festival ve Varech se blíží: Bartoška stále hospitalizován a láska Forresta Gumpa na cestě

Barbora Štöklová
21. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jiří Bartoška

Letošními zahraničními hvězdami MFF v Karlových Varech jsou Russel Crowe, Evan McGregor nebo Alicia Vikander. Sestavu tento týden v úterý doplnila americká herečka, filantropka a režisérka Robin Wright, která dostane ocenění prezidenta festivalu, Jiřího Bartošky. Tiskové konference k zahájení festivalu se ale Bartoška účastnit nebude.

Daniela Kolářová
Robin Wright ve filmu Forrest Gump
Robin Wright

V úterý oznámili pořadatelé 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech další slavnou osobnost, která se letos zúčastní ceremonie. Je jí americká herečka, režisérka Robin Wright. Doplní tak řadu slavných jmen jako Evan McGregor nebo Patricia Clarks. 

Na počest Robin Wright se bude promítat film "Princezna nevěsta”, kultovní romantická komedie z roku 1987, kde se herečka objevila v roli princezny Buttercup. Film je plný nádherných scén, zábavných dialogů a nezapomenutelných postav.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Do povědomí diváků se ale dostala především díky seriálu “House of cards”, kde ztvárnila roli Claire Underwood, silné a manipulativní političky. Nesmíme také opomenout i roli Jenny, životní lásky Forresta Gumpa, ve stejnojmenném kultovním filmu. Herečka převezme ocenění ředitele festivalu Jiřího Bartošky, který se momentálně zotavuje v Motolské nemocnici.

„O herečku jsme usilovali dlouho. Bohužel v minulosti byla velmi zaneprázdněná natáčením “House of Cards”, a to především během letních měsíců, kdy se koná festival v Karlových Varech. Letos to konečně vyšlo,”

řekl Kryštof Mucha, výkonný ředitel festivalu Karlovy Vary České televizi.

 

Robin Wright herečka i bojovnice za rovnoprávnost

Robin Wright se narodila 8. dubna 1966 v Dallasu, Texasu, v USA. Její herecká kariéra začala v raných 80. letech, když se objevila v několika televizních seriálech a filmech. Průlomovou rolí se pro ni stala postava Kelly Capwell v populárním mýdlovém seriálu "Santa Barbara", za kterou získala nominaci na cenu Emmy. V roce 1987 se objevila ve filmu "Princezna nevěsta", následovaly další významné role ve filmech, jako jsou "Statečné srdce" (1990), "Forrest Gump" (1994) a "Moll Flandersová" (1996). Její výkon v roli Jenny ve filmu "Forrest Gump" jí vynesl nominaci na Zlatý glóbus. Za svůj výkon v “House of cards” získala několik nominací na ceny Emmy a Zlatý glóbus. Robin Wright se dále proslavila jako aktivistka za rovnoprávnost žen ve filmovém průmyslu a angažuje se v humanitárních a environmentálních otázkách. Její filantropická práce zahrnuje podporu organizací, které se zaměřují na lidská práva, péči o děti a ochranu životního prostředí.

 

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary za přínos české kinematografii dostane Daniela Kolářová

Daniela Kolářová je jednou z nejvýznamnějších a nejcharakterističtějších českých hereček za poslední desetiletí. Vyrůstala v Karlových Varech a svou hvězdnou kariéru začala po přestěhování do Prahy, kde vystudovala DAMU. Její příspěvek k českému hereckému světu je významný a nezaměnitelný. V roce 2009 byla Daniela Kolářová oceněna Českým lvem za svůj vynikající herecký výkon ve vedlejší roli v dramatickém filmu "Kawasakiho růže" režiséra Jana Hřebejka. Mezi její výrazné role patří například postava v tajemném zpracování slavné balady "Polednice”, film “Na samotě u lesa” nebo “Vratné lahve”.


Jiří Bartoška zůstává hospitalizován

Více jak týden zůstává prezident festivalu hospitalizován v Motolské nemocnici, kde se zotavuje po těžké viróze. Herec se teď omluvil i z plánované tiskové konference před začátkem festivalu. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

„Jeho stav není fatální, ale chce to čas. Věříme, že ve Varech bude, ale zdraví je samozřejmě přednější,“ 

řekl Kryštof Mucha serveru Aha!

 

Bartoška se ujal vedením festivalu v roce 1994 a pod jeho vedením získal zpět slávu a mezinárodní prestiž. Festival se koná každý rok na přelomu června a července v Karlových Varech a hlavním ústředím je Hotel Thermal. 

Zdroj: Wikipedia.cz, Aha.cz, Novinky.cz, Kviff.com, Variety.com, Česká televize
 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze