Top hledané
Výsledky (0)
Myslíte si, že kombinace auta a dřeva není možná? Není to pouhá hříčka slov, je to realita. Toyota Setsuna přichází s luxusním modelem auta, které je dřevěné, a ke všemu ještě pojízdné.

Luxusní dřevěný vůz Toyota Setsuna

Mgr. Jana Höger
11. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Toyota Setsuna

Cedr - král mezi dřevy

Zvláštnost, roztomilost nebo okázalost? Vše v jednom. Na první pohled auto připomíná malou loď. Jeho míry jsou: délka pouhých 3030 mm, šířka 1480 mm a výška díky větrným štítům místo čelního skla jen 970 mm. Auto je skoro celé dřevěné. Vnější panely karoserie, kterých napočítáme celkem 86, jsou vyrobeny z cedru, jehož vlastností je, že stárne a mění svůj vzhled. Materiál se také časem začne ohýbat. Auto vlastní i dřevěný rám, na kterém byla použita bříza. Na převážně ruční výrobě spolupracovala společnost Sumitomo Forestry, což je obří firma, která se věnuje hlavně správě lesů, zpracování dřeva a výrobě různých produktů z něj, včetně domů.

Specifikace a filozofie Toyoty Setsuny

Celou Setsunu obepíná stříbřitý hliníkový pás, jehož součástí jsou i světla. Podvozek disponuje rozvorem pouhých 1700 mm. Dvojice luxusních sedadel připomíná zahradní židličky s částečně čalouněnou vínovou kůži a nechybí ani opěrky hlavy. O pohonné jednotce Toyota víme, že se jedná o elektromotor napájející šest olověných článků, které vystačí na pouhých 26 km jízdy. Podstatná informace je ta, že jde o funkční vzorek auta a ne o pouhou maketu.

Loft Praha 6 - 198m
Loft Praha 6 - 198m, Praha 6

Luxusní vozítko Setsuna je určeno k předávání z generace na generaci. Fyzické změny vozu, myšleno dřeva, reflektují pouto, které si vybuduje jeho majitel společně s prožitými zkušenostmi. Tak zní firemní filozofie zamýšleného auta.

Zajímá vás, zda se v tomto luxusně vypadajícím autě skrývá nějaký ten hřebík?
Konstruktéři nepoužili žádné šrouby ani hřebíky, ale pouze čepy. Ty nejdelší průchozí spojují jednotlivé části rámu, aby luxusní vozidlo drželo pohromadě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Toyota Setsuna
Premiéra vozu na Milánském týdnu designu, 11.-17. dubna 2016