Top hledané
Výsledky (0)
Vydejte se na cestu za sladkými makrónkami do francouzské Paříže a ochutnejte širokou škálu chutí křehkých a luxusních malých cukrovinek.

Makrónky od Ladurée - spojení sladkostí a luxusních návrhářů

Ivana Růžičková
12. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Historie 

Historie značky sahá až do roku 1862, kdy byl cukrářský dům založen. 75 Avenue des Champs-Elysées je luxusní adresa, na které David a Francis Holder obnovili slávu značky Ladurée a tohoto luxusního domu. V roce 1997 zde otevřeli nejen tradiční francouzskou čajovnu, tzv. "salon de thé", ale i restauraci a tím vznikl legendární gastronomický fenomén, který je dodnes naprosto unikátní - francouzské makronky byly povýšeny na luxusní národní cukrovinku.

Originální a původní recept

Příběh makrónek Ladurée, jak je známe dnes, začíná v roce 1930, kdy Pierre Desfontaines spojil dvě křehké sušenky lahodnou krémovou náplní a rázem vznikla vláčná makrónka. Od té doby se recept nezměnil.

Co jsou vlastně makrónky?

Makrónky jsou malé křehké cukroví, typicky vyrobené z vaječných bílků, mletých mandlí, kokosu, cukru a extraktu z vanilky. Různorodých barevných variací lze docílit použitím potravinářských barviv, ovocných výtažků, kakakem a dalšími zajímavými ingrediencemi.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Luxusní módní návrháři pro Ladurée

Značka Ladurée navíc spolupracuje s luxusními módními návrháři, se kterými vytváří limitované kolekce makrónek nejen s designovým balením, ale i novými příchutěmi, které podtrhují design a originalitu. Dvakrát do roka tak takzvaní “Fabricant de Douceurs” navrhnou lahodné a naprosto unikátní cukrovinky, které jsou nádherným kouskem umění. Ladurée se například již spojila s ikonickými návrháři jako je Christian Louboutin, Karl Lagerfeld, Emillio Pucci, Lanvin, John Galliano, Chiara Ferragni nebo Reed Krakoff.

Vánoční inspirace na dárek

Blížící se Vánoce jsou ideální příležitostí potěšit vaše blízké chutnými a originálními makrónkami. Svou lehkostí, jemnou chutí a různorodostí barev jistě nadchnou nejen milovníky sladkého. Vánoční limitovaná kolekce i další barevné a chut'ové variace vystihují výjimečnost vánočních chvil. Dopřejte tedy sobě i svým blízkým krabičku francouzského luxusu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Ladurée
75, avenue des Champs Elysées 75008 Paris France
+33 7 74 06 78 20