Top hledané
Výsledky (0)
Udělat dobrý steak by se mohlo považovat za opravdové umění. Pokud nejste mistři svého oboru, místo jeho přípravy doma si raději zajděte někam, kde ví, jak na to.

Maso deluxe: krvavé steaky z George Prime Steak

Eva Ledecká
30. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
George Prime Steak

Na luxusní steaky se tradičně používají ty nejlepší části hovězího. Délk a astupeň propečení závisí na tom, co každý jednotlivý strávník preferuje. Čím kratší dobu se připravuje, tím je maso jemnější a šťavňatější. V průběhu času se vyvinula stupnice propečenosti, která má 6, respektive 7 levelů od Raw po Well Done.

Steak: od Raw po Well Done

Raw - syrové steaky se samozřejmě nepodávají, ale maso se využívá jako Carpaccio nebo Tatarský biftek.

Blue rare - maso velmi mírně opečené, spíše ošlehnuté nad plamenem po dobu 30 sekund.

Rare - jemně opečené maso. 

Medium rare - středně opečený steak. Teplota jeho středu je 55 °C a střed je růžový.

Medium - středně propečený luxusní steak, kdy je úplný střed stále růžový a barva zbytku masa již přechází do šedohnědé barvy.

Medium well - více propečený steak, střed má teplotu 65 °C a je růžový už jen v náznacích, maso je téměř celé hnědé a pomalu se vytrácí šťavnatost.

Well done - poslední stupeň, kdy se jedná o úplně propečený steak. Teplota středu je 71 °C, maso je propečené a střed je šedohnědý.

Loft s výhledem na Prahu 445m
Loft s výhledem na Prahu 445m, Praha 5

Luxusní steaky připravují v George Prime Steak na Starém Městě

V centru Starého Města pražského najdete oázu s vůní luxusního lahodného steaku, kde dbají o nejvyšší kvalitu vybraného hovězího masa, stejně jako o pečlivou úpravu a prezentaci. Dopřejte si luxusní zážitek v moderně zařízeném interiéru restaurace George Prime Steak.

Hovězí maso, které používají na steaky pochází z amerického středozápadu z několika pečlivě vybraných farem, kde se zvířata chovají přirozeným způsobem. To se samozřejmě podepíše na kvalitě masa a samotných steaků. Na talíř zde dostanete maso zvířat, která byla chovaná bez hormonů a antibiotik a nebyla stresovaná.

Při přípravě steaků je důležité, nechat nakoupené maso odležet, neboli vyzrát. A to nejméně po dobu 30 dnů. Teprve potom by se mělo používat k přípravě steaků. Restaurace George Prime Steak připravuje maso na grilu Montague Legend, který maso sežehne teplotou 650 °C, čímž se docílí toho, že si uchová své šťávy a maso získá jemnou máslovou konzistenci.

Restaurace nabízí i jiné delikátní pokrmy, lahodné nápoje včetně originálních koktejlů a 2 soukromé salónky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
George Prime Steak
Platnéřská 19, 110 00, Praha 1 Česká republika
+420 226 202 599