Seznamte se s Farshid Moussavi, Coco Chanel moderní architektury

Ženy architektky dobývají svět. Ne jinak je tomu u Farshid Moussavi z Velké Británie.
13. února 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Farshid Moussavi patří k řadě žen, které svým talentem, kreativitou a hlavně individuálním viděním světa posouvají výrazně hranice svého oboru.

Pestrý život Fashid Moussavi. Řídí se heslem: "architektura představuje architekta"

Fashid Moussavi se narodila v roce 1965 v Shirazu v Íránu, v roce 1979 se přestěhovala do Londýna, kde působí doposud. Sbírala zkušenosti, dokončila řadu projektů, jako je například luxusní obchodní dům John Lewis v Leicesteru v Anglii. Později založila svou vlastní architektonickou designovou firmu FMO. Je velice aktivní na poli učitelství, kdy předává své hluboké myšlenky a dovednosti, nejčastěji ji můžete spatřit na pódiu řečnit. Architektka věří v použití "reagující architektury" k vytvoření nepředvídatelných budov.

Co vám vyvstane na mysl při pohledu na její díla?

Íránsko-britská architektka se proslavila svým unikátním stylem, čistými elegantními liniemi, lehkostí a dechberoucím sebevědomím. Pro svůj přínos k vývoji oboru bývá přirovnávána ke Coco Chanel v módě.

"Cílem je učinit to co nejjednodušší, ale samozřejmě jednoduché neznamená nudné," Farshid Moussavi.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Nejluxusnější počiny

Mezi její ohromující díla patří Muzeum současného umění Celveland, Flagship Store Victoria Beckham v Londýně, ikonický komplex terminálu Jokohamského přístavu, luxusní rezidenční komplex v pařížské čtvrti La Défense-Nanterre nebo velmi obdivovaný rezidenční blok dvou domů ve francouzském Montpellier, kde využila motiv záclon jako základní architektonický element.

Musíme také zmínit oddělení Harrods Toys v Londýně, za kterým stojí inspirace 3D pop up Diorama. Návštěvníci se pohybují barevnými místnostmi pohrávajícími si s vaší fantazií, perspektivou a optikou.

Návštěva v Praze obohatila české publikum

Neváhala využít možnosti podívat se do České republiky. V roce 2017 se zúčastnila cyklu přednášek November Talks v Betlémské kapli, kde publiku předala podněty a své zkušenosti.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
12F, 130 Fenchurch Street
London EC3M 5DJ
United Kingdom
office@farshidmoussavi.com
+44 (0)20 7033 6490