Top hledané
Výsledky (0)
Výlohy a interiér dvou milánských butiků Salvatore Ferragamo na Via Montenapoleone zaplnily u příležitosti konání veletrhu Salone del Mobile Milano 2018 nové luxusní instalace Alana Chana a Molteni & C.

Špičkový design Alana Chana a Molteni & C zdobí butiky Salvatore Ferragamo!

Martina Šmalclová
19. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Silkroad by Alan Chan

Molteni & C obdivujte zvenku, design Alana Chana hledejte uvnitř

Zatímco luxusní design Molteni & C můžete obdivovat přímo ve výloze, tvorba Alana Chana, renomovaného umělce z Hongkongu, zůstává ukryta uvnitř. Vstoupit se ale rozhodně vyplatí! Právě elegantní kolekce SILKROAD v odstínu tmavého ořechu nás totiž nadchla. Je inspirována kjótským bambusovým lesem a výsledkem precizní truhlářské práce.

Židle Silkroad od Alana Chana
Židle Silkroad od Alana Chana
Salvatore Ferragamo na Via Montenapoleone

SILKROAD představuje snoubení Západu s Východem

Alan Chan působí v oblasti designu a reklamy bezmála 50 let. Jeho kolekce nábytku SILKROAD dokonale kombinuje prvky západní kultury spolu se současnou asijskou estetikou a reflektuje setkání Západu s Východem v oblasti bytového designu. Poprvé byla kolekce představena v Šanghajském pavilonu během konání Milan Expo 2015 a prezentována v milánském muzeu La Triennale, v kulturním centru v Soulu Dongdaemun Design Plaza, nákupním centru Block Thirty Seven v Chicagu, nákupním centru Bund 18 v Šanghaji a v City Hall v Hong Kongu.

Hadovitý tvar S a společná opěrka vybízí k tomu nejintimnějšímu rozhovoru!

Inspirací se designérovi při tvorbě kolekce staly antické konverzační židle do tvaru S, které získaly na popularitě v průběhu 17. století ve viktoriánské Anglii a Francii. Luxusní křeslo je někdy nazýváno také židlí milenců, protože hadovitá sedadla se společným opěradlem doslova vybízí k tomu, zavést velmi důvěrný rozhovor.

Pronájem luxusní vily, Říčany – 253
Pronájem luxusní vily, Říčany – 253, Okolí Prahy

Luxusní kolekce nese název hedvábné stezky, ta skrývá její poselství

Název je odvozený od Silk Road neboli hedvábné stezky a značí sdílení a propojení Západu s Východem, minulosti s přítomností, klasiky s moderním stylem, řemeslného zpracování s technologiemi, funkčnosti s tvarem, mužů s ženami a jin s jang.   

Jak se vám líbí špičkový design kreativních umělců? My si ho zamilovali a možná si luxusní hadovitý kousek pořídíme domů na utužení mezilidských vztahů a plejádu důvěrných rozhovorů!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze