Top hledané
Výsledky (0)
Zamilovaný pár, který po svém boku stál v dobrém i zlém. Nakonec však i tato láska zkrachovala.

Andrej Babiš se po třiceti letech rozvádí. On důvod uvést nechce, jeho žena na telefony nereaguje

Michaela Hanelová
20. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Andrej Babiš s Monikou v roce 2023

Politik a podnikatel Andrej Babiš v pátek odpoledne šokoval své sledující na Instagramu. Všem totiž veřejně oznámil, že se po třiceti letech společného soužití se svou ženou rozvádí. O to více šokující byla tato zpráva poté, co ještě před nedávnou dobou oba vypadali jako spokojený pár.

Andrej Babiš patří mezi nejbohatší Čechy. Podle žebříčku časopisu Forbes je Babiš se jměním 170,1 miliardy korun pátým nejbohatším podnikatelem v Česku. Andrej Babiš z hnutí ANO si během svého působení v podnikání vytvořil rozsáhlé bohatství. Nejvýznamnějším podnikem, který založil, je Agrofert, koncern působící v zemědělství a potravinářství. Tato firma, zastřešující stovky dalších společností, každoročně generuje příjmy v řádu stovek miliard korun.

Babiš vlastní několik desítek firem

Hlavním zdrojem bohatství Andreje Babiše je koncern Agrofert, který založil v roce 1993. Za 31 let se tato společnost rozrostla v giganta s pobočkami v několika zemích, specializujícího se především na potravinářství, zemědělství a chemickou výrobu.Portfolio Agrofertu zahrnuje známé značky jako Penam, Kostelecké uzeniny, Vodňanské kuře, Krahulík, Olma, Profost, Lovochemie a Synthesia. V roce 2022 Agrofert oznámil, že jeho majetek dosahuje hodnoty 187 miliard korun a že firma prodala zboží a služby za celkem 245 miliard korun.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Po několika letech vztahu se rozchází

Podnikatel, lídr hnutí ANO a bývalý premiér České republiky, Andrej Babiš (69), společně se svou manželkou Monikou (49) oznámili, že se rozhodli ukončit své společné soužití. Po třiceti letech vztahu, z toho sedmi letech manželství, se rozhodli jít každý svou cestou. Přesto zdůraznili, že si zachovají pevné rodinné vazby, hlavně kvůli společným dětem. O to šokující je tato zpráva poté, co ještě před nedávnou dobou na veřejnosti vystupovali jako zamilovaný a spokojený pár.

„Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují,“ 

uvedli manželé Babišovi ve společném příspěvku na Instagramu.

K tomuto vzkazu následně připojili svou svatební fotografii, na které vypadají oba šťastně. Babiš dále zdůraznil, že oba dva se budou snažit pro své děti být vždy přítomní a chovat se jako dva dospělí lidé. „Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii. Děkujeme vám za pochopení a žádáme o zachování soukromí. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné,“ dodali zatím ještě manželé.

O rozchodu se spekulovalo už na Velikonoce

Veřejnost totiž již delší dobu spekulovala o možném rozchodu Andreje Babiše a jeho manželky Moniky, a to především pod příspěvky na sociálních sítích. Otázky vyvolala hlavně velikonoční dovolená, během které Andrej Babiš odjel sám na Maledivy, zatímco Monika Babišová trávila čas s přítelkyněmi v Římě. Z příspěvků na sociálních sítích však nebylo jasné, zda se manželé hodlají rozvádět.

Kromě toho následně Monika uvedla, že nemá ráda exotiku a raději vyrazila na pravý italský fotbal. To také všechny zarazilo, protože většinu času trávila se svým manželem. Byla to naopak právě Monika, která stála při jeho boku minulý rok, kdy se expremiér ucházel o post prezidenta České republiky.  Když se však naše redakce pokusila s Monikou Babišovou spojit, na zprávy neodpovídá a telefony nezvedá. Totéž Andrej Babiš, který se zřejmě k celé situaci nechce vyjadřovat.

Manželé se potkali v jeho firmě

Monika, tehdy ještě Herodesová, se seznámila s o dvacet let starším Andrejem Babišem v roce 1992, kdy nastoupila jako sekretářka do společnosti Lovochemie, kde Babiš zastával pozici jednoho z ředitelů. Po několika letech společného soužití si v roce 2017 řekli své ano na farmě Čapí hnízdo nedaleko Prahy, kterou Babiš vlastní. Monika Babišová byla častou součástí rodinných fotografií, které Andrej Babiš zveřejňoval na svém Instagramu.

Také ho pravidelně doprovázela na pracovních cestách, během kterých společně navštívili řadu zemí, včetně Spojených států, Izraele a Francie. Manželé Babišovi mají spolu dvě děti, a to Vivien (23 let) a Frederika (19 let). Zatímco Frederik studuje v zahraničí, Vivien kombinuje studium s prací. Monika Babišová se narodila 14. června 1974 v Litoměřicích a absolvovala střední ekonomickou školu v oboru organizace administrativy. Již ve svých devatenácti letech se provdala za svou dětskou lásku, ale po dvou letech se s ním rozvedla. V současnosti se věnuje mimo jiné interiérovému designu. Andrej Babiš byl předtím ženatý s Beatou Adamovičovou, která byla jeho spolužačkou na gymnáziu a později se stala lékařkou. S Beatou má také dceru Adrianu a syna Andreje.

Zdroje: redakce, autorský text, vlastní dotazování 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze