Top hledané
Výsledky (0)
„Nic velikého nedokáže umělec, který sám o sobě nepochybuje“. Řekl jednou Leonardo da Vinci. Pokud je na tom něco pravdy, musel o sobě malíř Ansel Krut vždy dost pochybovat.

Ansel Krut: Luxusní plátna k zamyšlení

Eva Ledecká
18. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Uznávaný umělec luxusních maleb, Ansel Krut, se narodil v Kapském Městě v Jihoafrické republice. Žije a tvoří však v Londýně, kde také absolvoval Royal College of Art v oboru malba.

Díla, která mluví

Co však konkrétně říkají, ponechává autor na nás samotných. V jeho luxusních malbách můžeme pozorovat konkrétní předměty, se kterými se běžně v životě setkáváme. Ansel Krut do nich však vkládá určitý příběh, který si každý musit odhalit sám. Někdy nám na první pohled může být význam obrazů jasný, ale při delším zkoumání přicházíme na nové a nové vjemy, které někdy nemusí brát konce.

Přestože některé luxusní malby působí jako dětské ilustrace, ukrývají v sobě mnohdy složité aspekty života. Ansel Krut nešetří barvami a používá je v jejich širokém spektru. Na jeho malbách můžeme pozorovat i figurativní a portrétovou tvorbu, která vdy odráží jeho vlastní rukopis, jenž se často míchá s abstrakcí či geometrickými tvary.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Jeho díla pocházející z dřívější doby jsou naopak potemnělá a střídají se v nich odstíny šedivé a hnědé. Často se jedná o figurální obrazy.

Podpora talentů v Paříži

Při studiu v Paříži rozvíjel Ansel Krut svůj talent také v luxusním pařížském komplexu Cité Internationale des Arts, což je prostor pro ubytování a podporu v tvůrčí činnosti umělců, kteří v Paříži studují. Místo funguje něco jako mezinárodní umělecké centrum, kde se také konají kulturní programy v oblasti tance, hudby, výtvarného umění, fotografie, filmu a dalších uměleckých žánrů.

Ansel Krut ve světových galeriích

Na svém kontě má Ansel Krut mnoho vlastních i společných výstav. Jeho luxusní díla byla vidění v prestižní londýnské Saatchi Gallery, newyorské Malborough Gallery, na Basel Art Miami a v dalších galeriích v Londýně, Itálii, Holandsku či USA.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Saatchi Gallery
Duke of York's HQ King's Road London SW3 4RY Great Britain