Top hledané
Výsledky (0)
Platba bez dotyku sníží riziko nákazy

Šikovná prevence před koronavirem: Bezkontaktní Apple Pay používá už 600 tisíc Čechů

10. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Apple Pay

Minulý měsíc uplynul rok od chvíle, kdy byly v Česku spuštěny revoluční bezkontaktní platby mobilem Apple Pay. Na chuť jim přišlo už více než 600 tisíc lidí a v současné době si tyto rychlé platby získávají novou pozornost v souvislosti s šířením koronaviru. Peníze si totiž nemůžete dezinfikovat a bezkontaktní platby jsou šikovná prevence.

Platba bez dotyku sníží riziko nákazy
Platba bez dotyku sníží riziko nákazy
Platba bez dotyku sníží riziko nákazy

Je to velmi jednoduché a rychlé – přiložíte k platebnímu terminálu svůj iPhone nebo třeba hodinky (místo platební karty) a automaticky se provede platba. To, co dříve působilo jako sci-fi, je dnes běžnou realitou dostupnou úplně pro každého.

Apple Pay si získal oblibu stovek tisíc Čechů prakticky ihned po spuštění

Popularitu potvrzují i banky, které jedna po druhé začaly Apple Pay nabízet. Celkem je jich už 18 a nechybí žádné ze známých jmen. Stejně tak raketově roste i počet obchodů, restaurací nebo dalších podniků, kde je možné touto služnou zaplatit.

Luxusní mezonet s terasou Praha 2 Vinohrady
Luxusní mezonet s terasou Praha 2 Vinohrady, Praha 2

Mezi největší nadšence patří hlavně mladí lidé mezi 17. a 22. rokem, kteří vedou v počtu platebních transakcí. Pokud jde ale o objem zaplacených peněz, pak s velkým předstihem vede generace ve věku 39 až 47 let. Ostatně dává to logiku, má totiž co „roztáčet“.

Zájem poroste i kvůli epidemii

Dá se očekávat, že s rostoucí epidemií koronaviru a šíření nemoci COVID-19 budou bezkontaktní mobilní platby získávat ještě více na oblibě. Právě díky nim je totiž možné poměrně šikovně eliminovat možnost přenosu nemoci přes peníze, kterých se dotýkají tisíce lidí.

Koronavirus je totiž kapénkového původu a podobně jako chřipka se může šířit i dotykem. Mince a bankovky hrají stejnou roli jako podávání rukou, kliky na dveřích nebo tlačítka v MHD (třeba pražská MHD začala automaticky v metru a tramvajích otevírat všechny dveře na všech zastávkách). Peníze totiž není dost možné dezinfikovat antibakteriálním gelem.

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1, Praha 1

Zřízení Apple Pay je velmi snadné a návod vám poskytne přímo vaše banka, případně si ho můžete zobrazit na oficiálním webu Apple. A pokud nemáte žádné zařízení Apple, nemusíte zoufat. Konkurenční a prakticky srovnatelnou alternativu nabízí také společnost Google. Jeho služba se nazývá Google Pay a je možné ji využívat na mobilních telefonech se systémem Android.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze