Top hledané
Výsledky (0)
Sledování filmu v letním kině představuje pro mnohé skvělý zážitek. V Thajsku ho však dokázali povýšit na ještě vyšší úroveň. V laguně ostrova Kudu se na vlnách moře pohupuje luxusní plovoucí kino, které obklopuje úžasná přírodní scenerie.

Archipelago Cinema: plovoucí kino v Thajsku

Eva Ledecká
20. června 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Luxusní plovoucí kino

Představujeme vám jedno z mistrovských architektonických děl. Unikátní plovoucí kino Archipelago Cinema pod širým nebem bylo vybudováno v roce 2012 pro thajský festival Film on the Rock Yao Noi, který se od té doby koná na tomto místě každý rok.  

Laguna Nai Pi Lae
Plovoucí hlediště Archipelago Cinema
Archipelago Cinema v Benátkách

Humří farma předlohou luxusního kina

Hlediště, které je otočené směrem na moře, vyprojektoval architekt Ole Scheeren, který pochází z Německa, ale žije a působí v Pekingu. Archipelago Cinema je vyrobeno na základě techniky, kterou používají místní rybáři k výrobě plujících humřích farem. Byly použity recyklované materiály, ze kterých se vyrobily série individuálních modulů, což umožňuje flexibilitu jednotky pro použití v budoucnu. Také se jedná o konstrukci, která umožnila kinu putovat na jiná moře a přinášet luxusní filmové projekce do nových vod.

Luxusní byt Praha 7 - 570m
Luxusní byt Praha 7 - 570m, Praha 7

Dvojí zážitek: umění na plátně a dramatická příroda

Dokonalost samotného kina spočívá v tom, že může být umístěno do takového prostředí, při kterém se divákům umocní zážitek. Diváci se mohou těšit na luxusní mix kvalitního filmu a umění vytvořené přírodou okolo. Právě tady v Thajsku je kino zasazeno do malé působivé laguny Nai Pi Lae, která je obklopena vysokými skalami vystupujícími z moře inkoustově modré barvy, v níž se odráží světlo z filmového plátna. Diváci, kteří jsou do kina přiváženi na lodích, se tak mohou ponořit do děje filmu a zároveň do přírodních krás, které tvoří luxusní kulisu.

Ole Scheeren díky kinu Archipelago posunul dál svou lásku k projektům, které nejsou architektonické. Podařilo se mu dát sledování filmu nový, alternativní a zábavný rozměr. Plavidlo se v rámci festivalu přesouvalo po světě a nakonec zakotvilo Thajsku, kde bylo věnováno místní komunitě Yao Noi.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Büro Ole Scheeren
Alt-Moabit 63 10555 Berlin Germany
+49 30 34 64 928 30