Top hledané
Výsledky (0)
Veletrh Art Basel má pro umělecký svět podobný význam jako festival v Cannes pro filmový průmysl. V číslech vyjádřeno nejen 290 zúčastněných světových galerií, které ukazují díla více než 4 000 umělců.

Art Basel: Vzrušující dny umění začínají! (14.-17.6.2018)

Mgr. Jana Höger
14. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Art Basel prestižní událost vzdávající hold umění

Art Basel je mezinárodní umělecký veletrh se čtyřmi přehlídkami každoročně pořádanými v Basileji ve Švýcarsku, Miami na Floridě a Hongkongu v Číně. Každá přehlídka je luxusní záležitostí a je organizována do sektorů, které předvádějí nejenom umělecká díla známých současných umělců, ale také těch, kteří teprve začínají.

Luxusní počin láká movité sběratele

Právě zde lze potkat nejbohatší sběratele z celého světa i kurátory hlavních světových muzeí umění. Na prodej jsou luxusní díla nejvýznamnějších moderních a současných umělců. Hlavního veletrhu se každoročně účastní na 290 vybraných galerií z celého světa, dvě stovky dalších se o pozornost sběratelů ucházejí na třech menších doprovodných veletrzích. Výstavy a akce jsou také nabízeny kulturními institucemi v Basileji a okolí, které vytvářejí vzrušující umělecké zážitky a korespondují s motivem poukázat na hodnotu umění.

Art Basel otevřel dveře novým otázkám. Umění a kryptoměna?

Luxusní umění a finance jsou chápány jako neoddělitelná součást. Pojďme ještě dále: co takhle umění a kryptoměna? Nové vztahy mezi uměním a kapitálem, které zastávají dnešní finanční revoluci v podobě kryptofinancí, umísťují "peněžní hodnotu" do srdce tvůrčího procesu. Veškeré informace zazní na veletrhu z řad představitelů tohoto tématu, jako je Simon Denny, Robert Norton, Kelani Nichole nebo Tim Schneider v diskuzi nazvané Blockchain. Blockchain je zároveň název technologie, jenž zjednodušeně řečeno zaručují unikátnost dat, na které stojí kryptoměny,

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Co nám překvapilo a určitě bude stát za to. I toto je umění!

Zvuky ze stoky - tak se jmenuje počin Hannah Weinberger, jenž instaluje deset zvukových systémů v kanálech v Rittergasse. Každá z kanálů bude odrážet Weinbergerové specifické skladby, které hrají „proti každodenním zvukům města a kanalizací“. Co si o tom myslíte?

Tohle je jen střípek z pestrého programu, zajisté na vás bude čekat nespočet originální děl, počinů, zábavy a luxusních zážitků ze sektorů Film, Unlimited, Parcours, Feature, Film, Edition, Statemens, Galleries a jiné. Těšíte se?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Art Basel - Basel
Messeplatz 10 4005 Basel Switzerland