Top hledané
Výsledky (0)
Miami Beach se stalo mekkou umění. Art Basel 5.12 2018 - 9. 12. 2018.

Art Basel Miami 2018: divoké umění a Paris Hilton za mixákem!

Mgr. Jana Höger
10. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pohled na instalaci 47. kanálu

Letošní ročník Art Basel v Miami se opět ukázal ve své majestátní podobě a představil nepřeberné množství luxusního umění. Odhadem se do něj zapojilo na 268 nejvýznamnějších amerických galerií a uměleckých muzeí. Vzrušující týden umělců, kurátorů, sběratelů, kritiků, nadšenců do umění, ale také zábavy v doprovodu celebrit je za námi. Pojďte si ho s námi projít!

Největší přehlídka současného umění v USA

Není se čemu divit, že tento umělecký veletrh každoročně přiláká obrovskou pozornost široké veřejnosti. Místo jeho konání je zcela exkluzivní, jde přeci o Miami, kde to zkrátka žije! Art Basel Miami Beach 2018 se koná v Miami Beach Convention Centre a také v těsné blízkosti Collins Park a SoundScape Park.

Luxusní hřeb večera Paris Hilton

Na veletrhu byli k vidění nejen umělci, ale luxusní díla přilákala také členy královské rodiny princeznu Eugenii se manželem Jackem Brooksbankem. Výjimkou nejsou ani známé celebrity, které tím pravým způsobem dokáží okořenit atmosféru eventu. Paris Hilton se postarala o pořádnou podívanou, když se objevila jako DJka za luxusními gramci.

V souvislosti s Art Baselem proběhla luxusní párty v Casa Tua, kam dorazili Leonardo DiCaprio, Serena Williamsová, Paris Hilton, Rande Gerberová, Caroline Vreelandová a Cardi B., která  se blýskla svým rappovým příspěvkem.

Jaký byl 17. ročník? Luxusní! Výraznými umělci se to jen hemžilo.

Art Basel je však především o umění. Zmíníme pouhý střípek toho, co bylo k vidění: progresivní díla tvůrce Abrahama Cruzvillegase, neuvěřitelná performativní instalace Bárbary Foulkesové. Zářil také Larry Bell, který je velice žádaný.

Hned první den veletrhu prodala galerie Hauser & Wirth čtyři práce za ceny v rozmezí od 100 000 do 2 milionů dolarů. Nadchlo nás mladé osvěžení s tvůrčí myslí v podobě Marguerite Humeau, Eric N. Mack, či Issy Wood se svými rozsáhlými obrazy interiérů automobilů.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Art Basel v kostce

Od založení v roce 2002 se Art Basel stal nejvýznamnějším uměleckým veletrhem Severní Ameriky. Můžete o něj očekávat úžasné současné malby, filmy a videa, sochy, výkresy, fotografie, digitální umění a instalace od více než 4 000 umělců. S mnohými se můžete dokonce vidět osobně, není ani výjimkou zábavní část programu na střeše barů.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Art Basel Miami Beach
Miami Beach Convention Center 1901 Convention Center Drive Miami Beach USA