Top hledané
Výsledky (0)
Nejočekávanější umělecká událost roku v Evropě již brzy vypukne. Art Basel se po Miami a Honkongu objeví v Basileji.

Art Basel v Basileji (15.-18.6.): 4000 uměleckých děl na jednom místě!

Eva Ledecká
07. června 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Richard Mosse, Spiders, 2015 Carlier Gebauer Gallery

Návštěvníci se budou moci seznámit s prestižními galeriemi, které zde představí luxusní umělecká díla současných světových umělců.

Současné umění z celého světa

Art Basel přináší pohled na mezinárodní uměleckou scénu, která dohromady čítá 291 hlavních světových galerií prezentujících více než 4000 umělců. Jsou zde zahrnuty malby, fotografie, instalace, tisky, videa i digitální umění. Celá akce je rozdělena do několika sektorů včetně filmového, kde budou po dobu trvání této luxusní události promítány filmy, které vybrala Maxa Zoller známá pro svou sérii experimentálních filmových projekcí.

Exkluzivní rozhovory, zajímavé debaty

Tradičně zde bude prostor pro rozhovory a debaty týkající se globální scény současného umění. Návštěvníci se mohou těšit na diskuze s umělci, galeristy, kurátory, architekty i sběrateli umění.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Výběr z mnoha luxusních děl v naší galerii

V naší galerii níže vám představujeme zlomek umělců, jejichž díla budou vystavena na Art Baselu v Basileji, a nás zaujala svou originalitou a zpracováním. Je to například John Baldessari, Chen Fei, Jeff Koons nebo Johannes Kahrs. Mezi 4000 vystavovateli jsme objevili také zástupkyni z České republiky Evu Koťátkovou, která vystavuje v Berlíně.

Praktické informace

Jedinečná umělecká show Art Basel se koná od 15. do 18. 6., a to každý den od 11 do 19 hodin. Cena jednoho lístku na místě je 60 CHF, což je necelých 1500 Kč. To je poměrně slušná cena za tak luxusní podívanou „pod jednou střechou“, která se koná pouze jednou za rok!

Udělejte si prodloužený víkend a vydejte se do švýcarské Basileje za unikátními uměleckými díly, krásou města a luxusními kulturními zážitky!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Art Basel - Basel
Messeplatz 10 4005 Basel Switzerland