Top hledané
Výsledky (0)
Mnoho umělců zamíří začátkem letošního roku do rakouského Gasteinského údolí. Za jakým účelem? Bude se zde konat očekávaný luxusní umělecký festival Art on Snow 2017.

Art on Snow 2017 v lyžařském středisku Gastein

Eva Ledecká
12. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Lyžařské středisko Gastein poblíž Salzburgu se od 28. ledna až do 3. února letošního roku promění v úžasnou ledovou galerii. Příznivci zimních sportů se tak budou moci během zdolávání svahů těšit pohledem na luxusní umění.

Gastein: zimní údolí plné luxusního ledového umění

Pokud navštívíte v průběhu února lyžařské středisko Gastein, budete se moci setkat s uměním od sochařů, fotografů a jiných výtvarníků z alpského regionu, ale také s umělci, kteří sem přijedou z celého světa.

Hlavní zastoupení zde budou mít sochaři, kteří svými nabroušenými nástroji budou opracovávat kusy ledu do luxusních impozantních tvarů. Umělci v Gasteinském údolí představí svá díla obklopená luxusní horskou scenérií. Zvláště pak stojí za podívanou osvětlené fotografie místních i zahraničních fotografů.

Na lyžaře, snowboardisty a ostatní návštěvníky Gasteinského údolí tak budou čekat nejlepší kombinace umění a zimy v podobě soch z ledu a sněhu.

Byt na prodej Praha 5 - 39m
Byt na prodej Praha 5 - 39m, Praha 5

Ledové sochy po celém údolí

Pokud se sem vypravíte před samotným zahájením festivalu, můžete být svědkem toho, jak takové sochy vznikají a přihlížet samotnému procesu jejich vzniku přímo v lyžařském středisku. Během festivalu budou jedinečná sousoší, luxusní sochy a jiná díla vytvořená z kusů ledu a sněhu, rozmístěna na různých místech celého Gasteinského údolí.

Snow Jazz Gastein

Pokud festival Art of Snow 2017 nestihnete, nezoufejte. Máte-li do Salzburgu a jeho okolí namířeno v březnu, můžete navštívit jedinečný Snow Jazz Gastein 2017, který se koná od 10. do 19. 3. Luxusní poslech jazzové hudby v prostředí bílé zimy jen tak někde nezažijete.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze