Top hledané
Výsledky (0)
Spojení automobilky Aston Martin a italské karosárny Zagato trvá již 60 let. V tomto roce jste mohli zaznamenat 2 luxusní ohnivě červené automobily, které z tohoto spojení vzešly. Pojďte s námi na spanilou jízdu a připomeňme si tyto luxusní vozy, které bude moci hrstka vyvolených prohánět po silnicích už příští rok.

Aston Martin: co vzešlo tento rok ze spojení anglické tradice s italskou inovací

Eva Ledecká
05. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Aston Martin Vannquish Zagato Coupé

Aston Martin je výrobcem luxusních automobilů již od roku 1913, kdy tato automobilka vznikla v anglickém Gaydon. O její slávu se postaral James Bond, který v modelech Aston Martin usilovně již pěknou řádku let zachraňuje svět. Ke spojení s milánskou firmou Zagato došlo v 60. letech minulého století a vzniklo z něj spojení osudové, jak můžete z jejich nevšedních modelů vidět sami.

Aston Martin Vannquish Zagato Volante
Aston Martin Vannquish Zagato Coupé
Aston Martin Vannquish Zagato Coupé

Aston Martin Zagato Coupé

Luxusní vůz Aston Martin Zagato Coupé byl představen letos v květnu na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, kde si okamžitě získal srdce mnoha automobilových fanoušků. Na této společenské události se tradičně každý rok představí to nejlepší ze soukromých sbírek automobilů a také nové koncepty. Aston Martin Zagato Coupé zde byl představen jen jako nápad, který se však měsíc na to změnil v realitu. Aston Martin společně s firmou Zagato ohromili publikum a oznámili, že se kupé bude vyrábět.

Byt Praha 1 - 203m
Byt Praha 1 - 203m, Praha 1

Aston Martin Vanquish Zagato Volante

O pár měsíců později překvapila společnost na srpnové automobilové charitativní akci Pebble Beach Concours d'Elegance zbrusu novým mistrovským dílem Aston Martin Vanquish Zagato Volante. Jedná se o sesterský model kupé a oba vozy jsou si podobní svým designem i barvou karoserie.

Vanquish Zagato Volante má 600 koní pod kapotou a skládací střechu. Luxusní interiér, který je velmi podobný tomu v kupé, v sobě kombinuje světle hnědou kůži a karbonová vlákna.

Limitované edice 99 kusů

Luxusní kupé i tento vášnivý kabriolet se budou vyrábět v limitované edici 99 kusů a noví majitelé těchto vozů je budou moci projíždět od příštího roku. O ceně těchto vyšperkovaných automobilů se zatím moc nehovoří, ale méně než 13 000 000 Kč to určitě nebude.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Aston Martin
Banbury Road Gaydon Warwick CV35 0DB United Kingdom
+44 (0) 1926 644722