Top hledané
Výsledky (0)
Máme za sebou první oficiální den filmového festivalu v Karlových Varech. Co přinesl?

Atmosféra v pivním duchu na KVIFF: Geislerová v šatech připomínající pěnu a Trojan s vášní pro dvanáctku

Barbora Štöklová
01. července 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Aňa Geislerová v pivních šatech

Alicia Vikander převzala při zahajovací ceremonii cenu prezidenta Bartošky. Oceněn byl Russell Crowe a celým večerem provázel moderátor Marek Eben. Hvězdy při příjezdu zazářily na červeném koberci, nejvíce nás ale okouzlila Aňa Geislerová svou pivní róbou. V sobotu nabídne festival bohatý filmový program a diváci se mohou těšit na premiéru filmu s Ewanem McGregorem Druhá šance.

V hlavní roli pivo

Úvodní ceremoniál 57. ročníku se nesl v duchu piva, které je neodmyslitelnou součástí atmosféry tohoto prestižního filmového festivalu už několik let. Na jinou úroveň pozvedla pivo herečka Aňa Geislerová, která si přímo z něj nechala ušít své šaty. Látka byla tři měsíce připravována v laboratořích a k její vytvoření bylo spotřebováno přibližně 300 l piva. 

 

Otevřít v galerii (6)
Aňa Geislerová a její pivní róba
Aňa Geislerová a její pivní róbaZdroj: Hermina Press

 

Tento pivní skvost vytvořil módní návrhář Jakub Polanka. 

 „Cítím se poctěna, že jsem to mohla být já. Celá příprava projektu musela strašně dlouho trvat, byl za tím výjimečný nápad. Ze spolupráce  jsem nadšená,”

svěřila se herečka pro Blesk.cz.

Svou pivní vášeň neskrýval ani herec Ivan Trojan, který 30. června oslavil své 59. narozeniny. 

 

Otevřít v galerii (6)
Herec Ivan Trojan
Herec Ivan Trojan Zdroj: Hermina Press

 

Marek Eben oficiálně zahájil filmový festival

 

Otevřít v galerii (6)
Moderátor večera Marek Eben
Moderátor večera Marek EbenZdroj: Hermina Press

 

V kinosále pak moderátor přivítal všechny zahraniční hosty a uvedl novou znělku s hercem Johnnym Deppem. Prezident festivalu Bartoška byl přivítán ovacemi vestoje a z jeho rukou poté převzala Cenu prezidenta MFF KV švédská herečka a držitelka Oscara Alicia Vikander.

 „Ráda se do České republiky znovu vracím. Tady totiž začala moje zahraniční kariéra,“ 

prozradila herečka v úvodní řeči.

 

Otevřít v galerii (6)
Alicia Vikander
Alicia VikanderZdroj: Hermina Press

 

Právě v Kroměříži se totiž natáčel snímek Královská aféra, kde Alicia ztvárnila hlavní roli po boku Madse Mikkelsena. Alica na slavnostní večer oblékla vzorované stříbrné šaty a hned od svého příjezdu se zdravila s fanoušky a rozdávala úsměvy. Křišťálový glóbus za celoživotní přínos světové kinematografií poté obdržel oscarový herec Russell Crowe.

 

Otevřít v galerii (6)
Herec Russell Crowe přezval cenu za celoživotní přínos
Herec Russell Crowe přezval cenu za celoživotní přínosZdroj: Hermina Press

 

„Považujme 57. ročník za zahájený,“ 

uzavřel ceremoniál Jiří Bartoška.

Zazpíval nejen Crowe ale i Dyk a Morcheeba

 

Otevřít v galerii (6)
Zpěvák Vojtěch Dyk roztančil Mattoni Life Bar
Zpěvák Vojtěch Dyk roztančil Mattoni Life BarZdroj: Hermina Press

 

V pátek na pódiu vystoupil zpěvák Vojtěch Dyk se svým autorským projektem D.Y.K a pro diváky zahrál zdarma. Koncertní pódium Mattoni Life Bar, které vyrostlo u karlovarského Vřídla každý den od 18h nabídne jedinečné koncerty jako doprovodný program celé filmové události. Vedle Vojty Dyka zahrají například PSH, Midi lidi, Tata Boys, Meky Tribute nebo Ewa Farná. Páteční koncert britské kapely Morcheeba proběhl před hotelem Thermal a sklidil obrovský úspěch. Morcheeba koncertovala v České republice několikrát, naposledy na festivalu Metronome Prague Warm Up v září 2021. 

Na co se diváci mohou těšit v sobotu?

Druhý den festivalu přinese dávku filmového vzrušení. Středem pozornosti se stanou obě festivalové soutěže. V 16:00 v Karlovarském městském divadle se rozproudí napínavý psychologický horor s názvem Ztracené děti, který zahájí soutěž Proxima. Diváci se mohou těšit na temnou atmosféru a nekompromisní zápletky, které je vtáhnou do světa napětí a strachu. Od 19:00 ve stejném divadle následuje světová premiéra filmu s názvem V záběru. Tento snímek slibuje oslnivou premiéru a přináší nový pohled na filmové umění. Dnes ve 14:00 uvede Russell Crowe námořní drama Master & Commander: Odvrácená strana světa, ve kterém ztvárnil jednu ze svých životních rolí. Ve 22:30 přijde na řadu film Druhá šance, který osobně uvede Ewan McGregor spolu s filmovou delegací a převezme Cenu Prezidenta MFF KV. V citlivém road movie se objeví v titulní roli po boku své dcery. 

 

ZDROJ: KVIFF.com, Seznamzprávy.cz, Idnes.cz, Wikipedia.cz, Extra.cz

 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze