Top hledané
Výsledky (0)
Podívejte si na tři známé rekvizity, které vstoupily do filmových dějin a byly vydraženy za neuvěřitelné částky

Aukce Hollywoodských rekvizit: Prodáno! Sekera Jacka Nicholsona z Osvícení nebo maska Darth Vadera má své nové majitele

Nela Štefanová
07. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Pokud patříte mezi filmové fanoušky, zbystřete! V Los Angeles a v Anglii proběhla aukce hollywoodských kostýmů a masek. A ne jen tak ledajakých. Do dražby šla například vzácná kultovní helma Darth Vadera, černobílé šaty Dorotky z filmu Čaroděj ze Země Oz, nebo sekera z filmu Osvícení. 

 

Temný pán ze Sithu vede! 

Nejdražším vydraženým kouskem se stala maska a helma Darth Vadera z filmu Star Wars: Impérium vrací úder. Anonymní uchazeč a pravděpodobně velký fanoušek Star Wars byl ochoten za tento filmový skvost zaplatit přes milion dolarů což je v přepočtu okolo 23 milionu korun českých.  Původní odhadovaná cena pro se pohybovala od 250 do 450 tisíc amerických dolarů. Není tak divu, že konečná cena všechny překvapila.   

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: facebook: Profiles in History
 

,,Jakákoliv věc z původní trilogie Star Wars je v dnešní době nesmírně vzácná,“   

řekl Brian Chanes, vedoucí aukčního domu Profiles in History. 

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

 

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: Pinterest

Do současné doby byla nejvyšší cena za památku Star Wars zaplacena na aukci v Beverly Hills v Kalifornii v roce 2011. Neznámý kupec zaplatil za  35mm fotoaparát z roku 1977, který režisér George Lucas použil k natáčení prvního filmu Star Wars, neuvěřitelných 625 000 dolarů, což je téměř 15 milionů korun. 

 

Šaty pro návštěvu Země Oz  

 

Letos je to přesně osmdesát let, co uběhlo od doby, kdy byl natočen rodinný snímek Čaroděj ze Země Oz, ve kterém ztvárnila hlavní postavu Dorotku Galeovou herečka Judy Garland. Její černobílé šaty, které má na sobě v „sépiovém světe“ – tedy před vstupem do barevné fantazijní Země Oz, byly v aukci vydraženy za 750 tisíc dolarů, tedy v přepočtu za necelých 18 milionu korun. 

 

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: facebook: Profiles in History

 

Oproti standardním modrobílým šatům, které má na sobě Dorotka v Zemi Oz, byly tyto černobílé šaty navrženy a ušity pouze jednou. Zásadní význam ve filmové historii měly právě díky onomu slavnému přechodu do kontrastních barev. 

 

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: pinterest
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

 

Tady...Johny! 

V londýnském Britském institutu  se minulý týden vydražila snad nejslavnější sekera v historii filmu. Tento ikonický nástroj použil herec Jack Nicholson ve filmu The Shining, v českém překladu Osvícení. V aukci se prodala za 170 tisíc liber tedy v přepočtu 5 milionů  korun českých – tato cena byla čtyřnásobně vyšší než původní odhadovaná. Předlohou pro tento hororový thiler z roku 1980 v režii Stanleyho Kubricka byla stejnojmenná kniha Stephena Kinga. 

 

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: pinterest

 

Otevřít v galerii (6)
Zdroj: pinterest

 

Kažodpádně, ať už si filmovou sekeru pořídil domů sebehezčí boháč, určitě bych se s ním na zimní prázdniny na žádný horský hotel nevydávala. Brr... 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze