Hlavní stránka Nové články

Tesla známého miliardáře Elona Muska v těchto dnech doslova třese automobilovým světem. Na světlo světa vynesla nový luxusní automobil. Jedno se firmě musí nechat, jako první měla tu odvahu přijít s takto „šíleným“ vozem a snaží se s ním prorazit.

Někdo ho bude milovat, jiný nenávidět. Elon Musk to myslí zcela vážně!

Koncepty elektrického pick-upu zvaného Cybertruck od Tesly se nese ve zcela ojedinělém futuristickém duchu. Nikdo netušil, že by Elon zašel tak daleko. Možná se vám bude vůz jevit jako z filmu Back to the Future nebo připomínat  Batmobil, obrněný tank, ba dokonce krabici na kolečkách.

Auto Cybertruck
Auto Cybertruck • Zdroj: tesla.com

Nezvyklé tvary Cybertrucku doplňuje prakticky nerozbitný exteriér z rolované nerezové oceli a částečně „nerozbitných“ či dokonce neprůstřelných skel. Automobil díky svému adaptabilnímu odpružení je vhodný pro běžný provoz na silnici, ale také i do náročnějšího terénu. Vůz se také pyšní dlouhým dojezdem až 400 km, zrychlením z 0 na 100 Km/h za 6,5 vteřiny a také dobíjecím výkonem 250 kW. V nejvyšší konfiguraci auto dokáže na jedno nabití ujet parádních 800 kilometrů. Co musíte ocenit, je také to, že se pomýšlelo i na připojení velkých nákladů za vůz. Do samotného Cybertrucku se může naložit náklad 1,5 tuny a ještě utáhne i přívěs o hmotnosti vyšší než 6 tun.

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4, Praha 4

Minimalistické provedení vládne trendům

Interiér bude minimalistický. Zatím se ví, že bude mít uvnitř 6 míst k sezení, speciální volant, velký středový displej a obdivuhodnou panoramatickou střechu přes celou délku auta.

Auto Cybertruck, interiér
Auto Cybertruck, interiér • Zdroj: tesla.com

Datum a cena je to, co všechny zajímá

Cybertruck bude uveden na trh ke konci roku 2021. Základní verze tohoto vozu vás nebude stát celé vaše jmění, vyjde pouze na 40 tisíc dolarů, v přepočtu na 920 000 korun. Počítá se ještě s dalšími dvěma dražšími verzemi, přičemž úplně nejdražší verze se vyšplhá na 69 900 dolarů, v přepočtu tedy na 1,6 milionu korun. Tesla již spustila rezervační systém, tudíž vzhůru do toho!

Získá si tento automobil vaše srdce?

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger