Top hledané
Výsledky (0)
Balenciaga nepozvala hosty Paris Fashion Week do paláce, divadla ani jiné významné kulturní památky. Zvolila o něco kontroverznější místo – tunel. Co tím chtěla říct?

Balenciaga SS19 vás prostřednictvím technologií přenese do jiné reality

Martina Šmalclová
05. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Týdnu módy vládne digitalizace

Novou kolekci SS19 odhalila španělská Balenciaga v prostorách filmového studia Cité du Cinéma. Luxusní módní show se odehrála v úzkém tunelu se zaoblenými stropy pokrytými digitálními obrazovkami, které ozdobily luxusní instalace vytvořené umělcem Johnem Rafmanem. A když nad tím tak přemýšlíme, digitální svět nás ve výsledku upoutal o něco více, než samotné outfity, a to je asi špatně, že?  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Společnost a technologie

Za kolekcí SS19 stojí gruzínský módní návrhář Demna Gvasalia, který třetím rokem působí na pozici kreativního ředitele Balenciaga. Zajímá vás, s čím přichází tentokrát a proč vlastně značkou tak rezonuje téma digitalizace?

„Chtěli jsme vytvořit myšlenku, že jsme uvnitř něčí digitální mysli. Prostřednictvím technologie můžeme přenést lidi do jiné reality.“ Demna Gvasalia

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Balenciaga oživila samet

Do dámských kolekcí Balenciaga se znovu dostává luxusní samet. Zatímco v kolekci SS18 od něj značka upustila a přenechala jej pouze pánům, v kolekci SS19 má zelenou! Sametové jsou kabáty s ramenními vycpávkami i smyslné mini šaty.

Trendy podle značky Balenciaga

Vedle těchto kousků představila luxusní značka saténové maxi šaty, kožené kabáty, šaty na ramínka s výraznými potisky a vzory, džínové a kožené sukně, lesklé halenky, barevné punčocháče nebo střevíčky a lodičky neonových barev.

Závěr patřil těm nejluxusnějším modelům

Vůbec k tomu nejlepšímu z celé kolekce patřily modely, které se objevily v závěru módní show. Netradičně střižené mini šaty ve smaragdovém odstínu, asymetrické midi šaty v něžné modré nebo rudá róba s vlečkou? Dokonalost, které nelze nic vytknout.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Co jsem z této přehlídky měla? Depresi...

Jinak tomu není ani v kolekci SS19. Ale od převratných tenisek Triple S to má opravdu daleko. Vypadá to, jako kdyby všechna ta kreativita už zkrátka a dobře vyprchala a zbylo jen nudná (někdy šílená) všelijakost.

Sametové kabáty coby nový trend nadcházející sezóny? Proboha jen to NE! Nejen, že každý člověk obepnutý v něčem ze sametu má opticky rovnou 3-5 kg nahoře, ale s těma vycpávkama bude k tomu všemu vypadat ještě jako troll z 80. let. Bohužel to samé platí i u kožené verze. Je to prostě katastrofa hodna tak maximálně kontejneru Armády Spásy.

A na závěr tu máme jakési obleky, které jsou sestavené z volné košile s límečkem a klasickými kalhotami, vše ve stejné barvě nebo vzoru. Tak těmto kouskům říkám “NOBODY”. Tohle mi dost připomíná takové ty mundury z hororových psycho filmů, kde lidí nesmí pod nadvládou šílenců projevit názor či se jen pohnout. Sice chápu, že společenský kodex přítomné hosty donutil tomu celému zatleskat, ale já z toho mám depresi…

Největší PROPADÁKY Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze