Top hledané
Výsledky (0)
Balenciaga nepozvala hosty Paris Fashion Week do paláce, divadla ani jiné významné kulturní památky. Zvolila o něco kontroverznější místo – tunel. Co tím chtěla říct?

Balenciaga SS19 vás prostřednictvím technologií přenese do jiné reality

Martina Šmalclová
05. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Týdnu módy vládne digitalizace

Novou kolekci SS19 odhalila španělská Balenciaga v prostorách filmového studia Cité du Cinéma. Luxusní módní show se odehrála v úzkém tunelu se zaoblenými stropy pokrytými digitálními obrazovkami, které ozdobily luxusní instalace vytvořené umělcem Johnem Rafmanem. A když nad tím tak přemýšlíme, digitální svět nás ve výsledku upoutal o něco více, než samotné outfity, a to je asi špatně, že?  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Společnost a technologie

Za kolekcí SS19 stojí gruzínský módní návrhář Demna Gvasalia, který třetím rokem působí na pozici kreativního ředitele Balenciaga. Zajímá vás, s čím přichází tentokrát a proč vlastně značkou tak rezonuje téma digitalizace?

„Chtěli jsme vytvořit myšlenku, že jsme uvnitř něčí digitální mysli. Prostřednictvím technologie můžeme přenést lidi do jiné reality.“ Demna Gvasalia

Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6

Balenciaga oživila samet

Do dámských kolekcí Balenciaga se znovu dostává luxusní samet. Zatímco v kolekci SS18 od něj značka upustila a přenechala jej pouze pánům, v kolekci SS19 má zelenou! Sametové jsou kabáty s ramenními vycpávkami i smyslné mini šaty.

Trendy podle značky Balenciaga

Vedle těchto kousků představila luxusní značka saténové maxi šaty, kožené kabáty, šaty na ramínka s výraznými potisky a vzory, džínové a kožené sukně, lesklé halenky, barevné punčocháče nebo střevíčky a lodičky neonových barev.

Závěr patřil těm nejluxusnějším modelům

Vůbec k tomu nejlepšímu z celé kolekce patřily modely, které se objevily v závěru módní show. Netradičně střižené mini šaty ve smaragdovém odstínu, asymetrické midi šaty v něžné modré nebo rudá róba s vlečkou? Dokonalost, které nelze nic vytknout.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Co jsem z této přehlídky měla? Depresi...

Jinak tomu není ani v kolekci SS19. Ale od převratných tenisek Triple S to má opravdu daleko. Vypadá to, jako kdyby všechna ta kreativita už zkrátka a dobře vyprchala a zbylo jen nudná (někdy šílená) všelijakost.

Sametové kabáty coby nový trend nadcházející sezóny? Proboha jen to NE! Nejen, že každý člověk obepnutý v něčem ze sametu má opticky rovnou 3-5 kg nahoře, ale s těma vycpávkama bude k tomu všemu vypadat ještě jako troll z 80. let. Bohužel to samé platí i u kožené verze. Je to prostě katastrofa hodna tak maximálně kontejneru Armády Spásy.

A na závěr tu máme jakési obleky, které jsou sestavené z volné košile s límečkem a klasickými kalhotami, vše ve stejné barvě nebo vzoru. Tak těmto kouskům říkám “NOBODY”. Tohle mi dost připomíná takové ty mundury z hororových psycho filmů, kde lidí nesmí pod nadvládou šílenců projevit názor či se jen pohnout. Sice chápu, že společenský kodex přítomné hosty donutil tomu celému zatleskat, ale já z toho mám depresi…

Největší PROPADÁKY Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze