Top hledané
Výsledky (0)
Originální oblečení, dokonalé vůně a jedinečné přípravky na vlasy se staly symbolem francouzského módního domu Balmain. Nová luxusní kolekce je mixem francouzského šarmu a vojenského stylu.

Svět luxusní módy a vůní obývá Balmain

Eva Ledecká
09. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Kolekce jaro/léto 2017

Kreativní ředitel Olivier Rousteing předvedl novou kolekci, která odhaluje jeho podhled na Paříž. Je francouzská, je šik a je přísně sexy. Najdeme v ní inspiraci 60. i 80. léty a přeciznost francouzské armády.

Originální střihy odhalující tělo, lehké materiály a zemité barvy jako je khaki, hnědá, oranžová a černá, tvoří hlavní osu luxusní kolekce. Průsvitné materiály působí svěže a originálně. V kolekci nechybí zajímavé vrstvení ani sexy dlouhé rozparky na dlouhých šatech.

Nová kolekce Balmain je jednoduchá a rozhodně v ní nenajdete zdobení ani výšivky. Jednoduchostí a klasickými liniemi je však luxusní značka proslulá již od doby, kdy ji  v letech 1993 – 2002 vedl známý módní návrhář s obrovským citem pro detail, Oscar de la Renta.

Luxusní byt s terasou 100m Praha 1
Luxusní byt s terasou 100m Praha 1, Praha 1

Cesta luxusní značky Balmain na výslunní

Za vznikem značky stojí Pierre Balmain, který vyrůstal v rodině, kde móda a styl měly své zaručené místo. Jeho otec podnikal s textilem a jeho matka s dcerou vlastnily módní butik, kde Pierre po smrti svého otce pomáhal. Psal se rok 1921 a malému Pierrovi bylo teprve 7 let.

Pierre Balmain navštěvoval školu École des Beaux-Art, kde se chystal studovat architekturu. Avšak místo učení se více věnoval navrhování oblečení. Začínalo být v podstatě jasné, jakým směrem se jeho budoucí život bude ubírat.

Milionům žen a mužů po celém světě tak udělal velikou radost. Pro mnohé z nich se luxusní značka Balmain, jejíž první kolekce se na světě objevila v roce 1945, stala srdcovou záležitostí. A ani dnes, když už významný módní návrhář a zakladatel značky nežije, není těžké kouzlu jedinečných modelů, úžasných vůní ani kvalitní vlasové kosmetiky značky Balmain podlehnout.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze