Top hledané
Výsledky (0)
Na otázku "Jak vypadá hudba?" nás navedl jedinečný projekt grafického designéra, ilustrátora a animátora z Itálie Federica Picci. Dokázal vytvořit hudbu ve své fyzické podobě tak, jak si ji představuje, když hraje na klavír.

Jak vypadá hudba aneb balónový koncert Federica Picci

Eva Ledecká
21. července 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Federico Picci, Filling Spaces

Hudba je téměř všudypřítomná. Stala se součástí našeho každodenního života. Vítá nás v obchodech, pouštíme si ji při práci, relaxujeme u ní doma. Někdy už ji ani nevnímáme. Jak však taková hudba vypadá? Odpověď možná najdete v luxusních dílech Federica Picci.

Zaplnit místnost krásou

Vlastní zkušenosti hudebníka i výtvarného umělce Federica Picci ho inspirovaly k vytvoření velice zajímavé série luxusního digitálního umění. Dle jeho slov „začala jako osobní studie o souvislostech mezi světlem a prostorem“. Snažil se ukázat, jak něco nemateriálního dokáže zaplnit místnost krásou.

Balónový koncert Federica Picci

Vznikla tak luxusní umělecká díla Filling Spaces, ze kterých je cítit klid, harmonie a možná opravdu i hudba. Hudba příjemná a uklidňující. Hudba, kterou bychom mohli poslouchat bez přestání.

Federico Picci přiřadil své klavírní hudbě podobu mnoha balónů (nebo chcete-li bublin) a zahalil je do nerušivé světle růžové barvy. Luxusní prostředí harmonické scény je tvořeno klavírem, gramofonem, stolem, židlemi a neoklasickou bustou. Velkým salónem, kde je dostatek místa, proplouvají balóny, linou se jako hudba z klavíru, gramofonu, hromadí se u luxusní sochy i mezi židlemi. Cítíte tu melodii? To je balónový koncert Federica Picci.

Byt na prodej na Praze 8 - 116m
Byt na prodej na Praze 8 - 116m, Praha 8

Jak by hudba vypadala podle vás?

Jak myslíte, že by vypadala vaše oblíbená vážná hudba? Možná nejste umělci, možná si myslíte, že nemáte kreativní cítění. Třeba jste to ale nikdy v sobě nezkusili objevit. Pusťte, nebo si zahrajte svou oblíbenou melodii, zavřete oči a nechte ji plout na vlně své vlastní představivosti.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze