Top hledané
Výsledky (0)
Automobilka Bentley Motors představuje v Ženevě své dva luxusní modely. Jsou jimi Bentayga V8 a Bentayga Hybrid. Pojďme se na tyto krasavce podívat zblízka.

Bentley Motors v Ženevě: Bentayga Hybrid a luxusní V8

Eva Ledecká
09. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Hybridní verze nejluxusnějšího SUV na světě

O tom, že Bentley půjde se svým SUV do hybridní verze, se už dávno spekulovalo. Nyní před námi stojí luxusní Bentayga Hybrid, který kombinuje benzínový šestiválec 3.0 TFSI a elektromotor (totéž využívá také Porsche Panamera). Vůz se může pochlubit maximálním výkonem 340 kW a točivým momentem 700 Nm. Co se týče emisí, hodnoty se pohybují okolo 75 g/km CO2. Jeho spotřeba je 3,2 litrů na 100 km. Na elektřinu ujede 50 km. Jedná se o nejúspornější ze všech dosud vyrobených vozů Bentley.

Bentayga Hybrid je vybaven mnoha funkcemi, které zaručují komfortní jízdu. Využívá satelitní navigační systém, který vypočítává maximální efektivitu pro využití spalovacího motoru i elektromotoru. Zadáte cíl a řídící jednotka po celou dobu jízdy neustále počítá nejlepší využití energie. Dokáže ji rozvrhnout tak, aby byl stav nabití na nule v momentě, kdy do cíle dorazíte.

Luxusní vůz by se měl na trhu objevit v druhé polovině letošního roku.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Nemálo pozoruhodnější je luxusní vůz Bentayga V8

Nové luxusní SUV je vybaveno čtyřlitrovým zážehovým osmiválcem s výkonem 404 kW a s točivým momentem 770 Nm. Na 100 kilometrovou rychlost se z nuly dostane za 4,5 sekundy a jeho maximální rychlost je 290 km/hod.

Na Ženevském autosalonu je představen ve sofistikované stříbrné barvě a jeho interiér ve vínově červené nás doslova ohromil. Kvalitní kůže a dokonalé zpracování je viditelné na první pohled a z tohoto vozu se tak zatím stává náš osobní favorit.

Luxusní vůz Bentley Bentayga V8, kterého zatím mohou obdivovat pouze návštěvníci Ženevy, by se měl na trh dostat v roce 2019. Už aby to bylo!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bentley Motors Limited
Pyms Lane Crewe, Cheshire CW1 3PL, United Kingdom
+44 (0) 1270 255 155