Top hledané
Výsledky (0)
Anglický herec Bill Nighy v Praze

Bill Nighy v Praze: Místo Lásky nebeské sleduje o Vánocích fotbal!

Jana Fikotová
16. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

"Děti nekupujte drogy, staňte se slavnými a budete je dostávat zdarma."

To je slavná věta z filmu Láska nebeská, kterou pronesl britský herec Bill Nighy coby rocker Billy Mack. Stejnou větu si prý chce herec, který zásadně na slavný film nekouká, vytesat na náhrobek.

Bill Nighy v OC Chodov!

Přijel do Prahy, aby slavnostně rozsvítil vánoční stromeček v OC Chodov a ještě uvedl jedinečnou benefiční projekci svého filmu Láska nebeská. Vánoční komedie režiséra Richarda Curtise je oblíbená v mnoha státecha a ve Velké Británii ho dokonce pouští před projevem královny. Sám herec se však na film nedívá. „O svátcích sleduji raději fotbal a na Štědrý den televizi nezapínám," přiznal herec, který prý roli Billyho Macka neměl původně hrát.

„Měl to hrát slavnější herec, ale nakonec z nejasných důvodů tu roli dali mně."

Prozradil Bill, který za roli šíleného rockera získal filmovou cenu Britské akademie za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Slavnou a nezapomenutelnou píseň s názvem Christmas is All Around nazpíval sám Nighy a v Británii vyšla jako singl. Původními autory je skupina The Trooggs a jejich stejná píseň se objevila ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb v podání kapely Wet Wet Wet. 

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Přestože se o dalším díle jednalo, sám režisér Richard Curtis o tom nechtěl nic slyšet.

V roce 2017 vyšlo desetiminutové pokračování názvem Red Nose Day Actually, kde se herci po 13 letech setkali kvůli britské charitativní akci Red Nose Day. „Další pokračování Lásky nebeské se nechystá, a ani chystat nebude,“ upřesnil Nighy, který se proslavil i filmy jako Piráti z Karibiku, kde ztvárnil kapitána Davyho Jonese z lodi Bludný Holanďan, či Harry Potter,kde byl představitelem nového ministra kouzel Rufuse Brouska. Nyní natáčí film Pokémon.

William Francis "Bill" Nighy se narodil 12. prosince 1949 v Caterhamu. Začal pracovat v divadle a v televizi, předtím než obdržel svoji první filmovou roli v roce 1081. Do širokého povědomí se dostal díky filmu Láska nebeská, Soumrak mtvých, Underworld či Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze