Top hledané
Výsledky (0)
Bitcoiny, chcete -li „moderní zlato“ či „bitkoně“, jakožto kryptoměna hýbou maximálně světem. Hodláte i vy investovat nějakou luxusní částku peněz do kryptoměn?

Bitcoiny –„Co všechno je možné si za ně pořídit?"

Mgr. Jana Höger
26. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Bitcoiny

Výjimečnost bitcoinů - Neexistuje žádný centrální bod

Hlavní unikátností luxusního bitcoinu je jeho plná decentralizace. Ve své podstatě je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. Síť funguje od roku 2009. Základem pro vznik bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money.  

Bitcoin
Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin a kde můžeme prohlásit „Zaplatím to bitcoinem“

Pokud chcete bitcoiny používat v běžném životě, narazíte na to, že vaše oblíbené produkty a služby za ně většinou nepořídíte. Bitcoiny se však dá platit na několika e-shopech, v USA běžně, Evropa má co dohánět, ale obchodů denně přibývá. Příkladem může být Alza, kde touto kryptoměnou zaplatíte pomocí platební brány BitcoinPay.

Pro nákup v bitcoinmatu poslouží webová peněženka v mobilu, ze které naskenujete adresu pro příchozí platbu v QR kódu. Obousměrné bitcoinmaty vám mohou vytisknout papírovou peněženku s privátním a veřejným klíčem. Co se týče bitcoinmatů, Praha 6 jasně vede: dominuje 6 oboustměrnými. Nemůžeme nezmínit luxusní objekt Paralelní Polis, kde si v Bitcoin Coffee můžete vyměnit své „bitkoně“. Bitcoinové ATM najdete i mimo Prahu, a to v Brně, v Plzni, v Ostravě a v Karlových Varech.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Překvapením možná je, že v Praze bitcoin platby poskytují zejména restaurace a kavárny.

Virtuální měna bitcoin versus luxusní zlato

Někdo tvrdí, že se bitcion zhroutí jako domeček z karet. Jiní, že jsou to nejlépe investované peníze, které jsou luxusním výnosem. Nicméně, jakožto pojistka proti finančním otřesům a devalvacím měn, tak zatím zůstává o něco více legitimní volbou zlato.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze