Top hledané
Výsledky (0)
Příběhy hlavních hrdinek ze Sexu ve městě se staly legendární!

Bláznivé outfity v pokračování Sexu ve městě už neuvidíme. Herečky se drží při zemi a tváří se znuděně

Denisa Zajíčková
28. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Kristin Davis a Sarah Jessica Parker na natáčení

Zaujalo vás pokračování seriálu Sex ve městě s názvem A Just Like That? Ačkoliv smrt pana Božského byla pro mnohé fanoušky nepříjemným překvapením, tvůrci se rozhodli, že dobré jméno seriálu je třeba ždímat, dokud o to mají diváci zájem. A natáčejí další pokračování. Nezabrání tomu ani fakt, že kladné ohlasy předcházející řady rozhodně úspěch nesklidily. A Kim Catrall nechce mít s náruživou Samanthou nic společného.

Sarah Jessica Parker se Cynthiou Nixon
Jako Carrie předvede herečka znovu fantastickou figuru
Charlotte znovu vsadí na barvy!
Mezi natáčením je čas i na dobrou kávu v okolí

Že v nejlepším se má skončit? To si rozhodně nemyslí tvůrci Sexu ve městě, kteří po konci šesté série seriálu natočili další dva celovečerní filmy - a o mnoho let později dvě krátce seriálové série, kde chtěli divákům připomenout, jak jejich seriálové postavy vlastně dopadly. Jenže s čím nejspíš nepočítali vůbec je, že představitel pana Božského Chris North bude čelit obviněním, která zapříčiní, že ho nechají raději v seriálu umřít. 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Kauza Chrise Northa s pokračováním zamávala

Herec má totiž na krku obvinění ze sexuálního napadení, ze znásilnění ho obviňují dvě ženy. Útoky se měly stát v roce 2004 a 2015. Jako první s informací přišel časopis The Holywood Reporter. Obě oběti se údajně přihlásily nezávisle na sobě. Jedna z nich uvedla, že když se měl North vrátit jako pan Božský, "něco to v ní spustilo". Tvůrci na to pak pravděpodobně reagovali tím, že ho hned v úvodu z příběhu "vyšoupli" tragickou smrtí, kterou Carrie řešila po svém. 

Jedna z obětí vypověděla, že přišla do hercova bytu s kamarádkou, všichni tři šli do vířivky, herec jí potom půjčil knihu a políbil ji. Pak jí sundal kalhotky a znásilnil jí. Celé to bylo velmi bolestivé a podle své výpovědi křičela a prosila, aby přestal. Dřív přitom prý byla velkou fanynkou seriálu a když ji North pozval na večeři, byla polichocena. 

North jakákoliv obvinění popřel, nijak se ale netají tím, že byl své manželce nevěrný. Pro tu to bylo zničující, ale North si z toho až zas tolik nedělal. „Obvinění proti mně vznesená jednotlivci, se kterými jsem se setkal před lety, dokonce desetiletími, jsou kategoricky nepravdivá. Ne vždy znamená ne – to je hranice, kterou jsem nepřekročil. Setkání byla konsensuální. Je těžké nezpochybňovat načasování těchto příběhů. Nevím jistě, proč se nyní objevují, ale vím to, že jsem tyto ženy nenapadl,“ řekl už dříve.

Seriál se stal fenoménem

Sex ve městě, anglicky "Sex and the City, je americký televizní seriál, který poprvé vysílala stanice HBO roku 1998, a to až do roku 2004. Vytvořila ho Darren Star a byl inspirován stejnojmennou knižní sérií od Candace Bushnell. Hlavní postavou je Carrie Bradshaw, kterou ztvárnila Sarah Jessica Parker, a její tři nejlepší přítelkyně – Charlotte York (Kristin Davis), Miranda Hobbes (Cynthia Nixon) a Samantha Jones (Kim Cattrall). Právě Samantha se ale v pokračování neobjeví. Herečka už nechtěla mít se seriálem nic společného, často se také mluvilo o tom, že si s ostatními kolegyněmi vůbec nerozuměla. Na place prý byly časté hádky.

Každá jiná - a přece kamarádky

Seriál se zaměřuje na životy a vztahy čtyř nezávislých žen žijících v New Yorku. Každá z nich má odlišný přístup k lásce, sexu a kariéře, což poskytuje širokou škálu pohledů a příběhů, se kterými se mohou diváci ztotožnit.

  • Carrie Bradshaw: Novinářka a spisovatelka, která píše sloupek o vztazích a sexu. Její milostný život je často složitý a plný zvratů. Miluje luxusní značky.
  • Charlotte York: Romantická šéfka galerie, která věří v lásku na první pohled a touží po tradičním manželství. Později se stane ženou v domácnosti a adoptuje holčičku s advokátem, který rozváděl její první manželství.
  • Miranda Hobbes: Úspěšná právnička, která je skeptická vůči lásce a často se potýká s rovnováhou mezi kariérou a osobním životem. Když otěhotní, čeká jí spoustu výzev.
  • Samantha Jones: Sebevědomá PR manažerka, která si užívá svobody a nezávislosti, a nemá zájem o dlouhodobé závazky. Často je velmi promiskuitní, čímž se vlastně vůbec netají.

Luxusní značky se dostaly do povědomí širší veřejnosti

Seriál měl později významný vliv na populární kulturu a změnil způsob, jakým lidé mluví o sexu a vztazích. Otevřeně diskutoval o ožehavých tématech, která byla dříve považována za tabu, a poskytl platformu pro ženskou sexualitu a nezávislost. Přinesl také nový pohled na městský život a ukázal, jak může být město jako New York prostředím plným příležitostí a výzev.

Jedním z klíčových prvků seriálu byla ale celou dobu móda. Kostýmy, které navrhla Patricia Field, se staly ikonickými a měly obrovský vliv na módní průmysl. Carrie Bradshaw se svými odvážnými a kreativními outfity stala módní ikonou a inspirovala miliony žen po celém světě. Díky seriálu se dostaly do povědomí širší veřejnosti luxusní značky jako Manolo Blahnik, Christian Louboutin a další. Carrie totiž každého přesvědčila, že aby bylo na "louboutinky", musíte večeřet vzduch a u toho číst Vogue. V prvních dílech si k tomu par neodpustila cigaretu, dnes už ale v amerických filmech a seriálech takřka nikdo nekouří... Co nás čeká v pokračování, na to si budeme muset chvíli počkat! Na první pohled se však zdá, že natáčení herečky vůbec nebaví. A ikonické modely, které Carrie dřív nosila, vyměnila za nudné a obyčejné šaty...

Zdroj: redakce, vogue.com, elle.com, cnn.com, dailymail.co.uk

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze