Zábava v karanténě: 42 kilometrů na balkoně nebo parkour v obýváku!

Lidé se během karantény dokáží zabavit různými způsoby
03. dubna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Jestli se něco díky karanténě naučíme, bude to s největší pravděpodobností kreativita, jak se zabavit. LP-life.cz pro vás posbíral tu nejnápaditější inspiraci toho, jak se lidé po celém světě během izolace baví. Jeden tip tam je i od Justina Biebera a jeho manželky. Nás ale nejvíce zaujal běžec maratonu na balkoně.

Video

Během prvních dní v karanténě jste si možná řekli: ,,Super, odpočinu si, vrhnu se na jarní úklid a oživím si seriál Přátelé. Buďme k sobě ale upřímní. Domácí karanténa a omezený pohyb trvá prostě dlouho. Pokud máte doma už naklizeno tak na rok dopředu, televize vás nudí a všechny knihy znáte zpaměti, podívejte se na ty, kteří stále ještě neztrácejí optimismus a vymýšlejí doma, jak se nenudit. 

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m, Praha 1

Osobní maraton jako výzva 

Chybí vám sport? Měli jste v plánu zaběhnout si maraton a mrzí vás, že se letos neuskuteční nebo byl odložen? Nevěšte hlavu. Příklad si můžete vzít třeba z dvaatřicetiletého Francouze, který maraton zvládl uběhnout, přestože nevytáhl paty ze svého domu. Více než 42 kilometrů dlouhou trať uběhl na svém sedmimetrovém balkonu. 

Elisha Nochomovitz u toho měl sice pěkný výhled na hory, ale ten se mu brzy okoukal. Na svém balkonu si musel dát tisíce koleček tam a zpět. Sám přiznal, že jeho největším nepřítelem nebyl počet kilometrů, ale zdolávání psychiky. 

,,Musel jsem přesvědčit svou mysl, že bez ohledu na situaci jsem schopen to dokončit,”

sdělil nadšený běžec. 

Mantra, kterou si během závodu opakoval, aby zůstal motivovaný, byla: „Kde je vůle, tam je cesta.” A tohle chtělo pořádnou vůli. Nochomovitz totiž tento úsek zdolal za 6 hodin a 48 minut. 

Běžec pracuje jako vedoucí restaurace, kvůli karanténě svou činnost ale vykonávat nemůže. Médiím sdělil, že plánování maratonu bylo jedním ze způsobů, jak mohl svou pozornost znovu zaměřit na něco pozitivního. 

Zdroj: instagram:elisha_nochomovitz

Co takhle tenis? 

Další inspirací vám mohou být Italové. Kromě toho, že večer zpívají na svých balkonech různé árie, přišli dva muži z karantény s dalším nápadem, jak si pobyt doma o něco více zpestřit. Aniž by porušili domácí izolaci, vytáhli své tenisové rakety a uspořádali mini turnaj. Pokud také patříte mezi nadšence tenisu, můžete si zkusit “popinkat” z balkonu se sousedem od naproti. Kromě zlepšení vaší techniky si užijete i zábavu. Jen radši pro jistotu mějte v rezervě připraveno více míčků. 

Zkuste si zahrát tennis se sousedem
Zkuste si zahrát tennis se sousedem • Zdroj: Twitter
Zdroj: pixabay

Tato překážková dráha v obýváku nadchne i děti

Jestli vás už nebaví karetní hry, šachy nebo online AZ-kvíz, zkuste si doma zahrát hru, kterou si jistě oblíbí i vaše děti. Vzorem vám může být zpěvák Justin Bibeber a jeho žena Hailey Baldwin. Modelka pro svého muže v jejich kanadském sídle vytvořila provizorní překážkovou dráhu. Dobrodružství spočívá v tom, že se během vašeho pohybu z bodu A do bodu B nesmíte dotknout země. Na videu, který pár sdílel na svém instagramovém účtu, lze vidět Justina, který po instrukci ,,Podlaha je láva” předvádí své dovednosti parkouru. Skáče z gauče na židli, barovou stoličku, stateboard nebo válec. Troufnete si na totéž? 

Zdroj: instagram: Justin_Bieber
Zdroj: facebook: Justin Bieber
Parkour venku
Parkour venku • Zdroj: pixabay

A na konec pozdrav z Portugalska. Pokud nepatříte mezi sportovní nadšence, ale řadíte se spíše mezi pivní štamgasty, kterým chybí jejich oblíbená hospoda s fotbálkem a kulečníkem, inspirujte se touto fotografií. Doufáme jen, že si potrpíte na přísun vitamínů, abyste měli z čeho kulečníkový stůl postavit.

Na kulečník v hospodě s přáteli si budeme muset ještě chvíli počkat.
Na kulečník v hospodě s přáteli si budeme muset ještě chvíli počkat. • Zdroj: twitter
Mnozí z nás se už jistě těší na svou oblíbenou hospodu.
Mnozí z nás se už jistě těší na svou oblíbenou hospodu. • Zdroj: pixabay

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Nela Štefanová