Top hledané
Výsledky (0)
Další ročník veletrhu luxusní pánské módy je za námi. Zajímá vás, jaké kousky odhalili designéři ve Florencii tentokrát?

Od bláznivého make-upu k prudké eleganci: 95. ročník Pitti Immagine Uomo

Martina Šmalclová
13. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Haculla

Florentské dny plné luxusu

Letos se prestižní veletrh věnovaný pánskému oblečení a současnému životnímu stylu uskutečnil ve dnech 8. 1. – 11. 1. 2019. Na půdu pevnosti Fortezza da Basso zavítali umělci z celého světa, mimo jiné z Portugalska, Francie nebo Koreje a o žhavé trendy ale i bláznivé kuriozity nebyla nouze!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

3x HOT: Žhavé trendy do vašeho šatníku

1) Okno do portugalské módy nabídla návštěvníkům výstava Guest National Portugal. Ta odhalila elegantní a trendy kousky v podobě luxusní kožené kotníkové obuvi, šik bund a mikin nebo slunečních brýlí.

2) Podobně jako loni, i letos nás zaujala korejská značka Beyond Closet. Její tvorba je hravá, vtipná a současně stylová. Co bude podle značky žhavým trendem? Motiv kostky a divoké topy. Nejlíp s motivem chlupatého čtyřnohého mazlíčka!

3) Dokonale mužné outfity plné elegance a šťávy! Takové modely divákům představil italský designér Aldo Maria Camillo. Nás zaujaly především perfektně střižené kabáty a saka.  

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

3x NOT: Tohle nás vážně neupoutalo

1) Streetwearová móda značky Haculla zrcadlí tvorbu současného venezuelského malíře Harifa Guzmana. Haculla své modely vedle extravagantních outfitů vyzbrojila černými linkami a tajemným výrazem. Z toho jde až strach!

2) Přehlídku Y/Project rozzářilo několik luxusních dámských outfitů, které byly skutečně pastvou pro oči. Pánská část oproti tomu nabídla prapodivné oversize kousky, které jako by vypadly z legendárních devadesátek. Tyhle modely od nás mají stopku,

3) Také v žebříčku 3x NOT figuruje výše uvedený Aldo Maria Camillo. Zatímco u elegantních kousků nemáme námitek,outfity zdobené zvířecím motivem jsou pro nás odstrašujícím případem. Podobný prvek, zkrátka patří výhradně do šatníků žen.

Proč Pitti Immagine Uomo?

Veletrh je platformou, která odráží kreativitu mladých designérů a je luxusní přehlídkou originálního mixu značek. Každý z ročníků reflektuje veškeré trendy, které se v pánské módě v předcházejících 6 měsících  odehrají. Chcete-li tak jít s dobou a vědět o žhavých novinkách mezi prvními, nenechte si ujít ani následující 96. ročník Pitti Immagine Uomo, který proběhne ve dnech 11. - 14. 6.2019

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Šik modely i oblečení pro Maxim Turbulenc!

Nemáme za sebou ani první měsíc nového roku a na poli módy se už odehrálo mnohé. Jedna z těch nejlepších akcí se konala ve Florencii. A nutno už z kraje říct, že se na 95. ročníku Pitti Immagine Uomo objevilo možná více šik módy než na samotném londýnském fashion weeku!

Velice pozitivně mě překvapila značka Beyond Closet. Ta ve své nové kolekci jakoby smíchala současný styl s tím před sto lety. Aneb ať žije novodobý Gatsby! Absolutní favorit je jasný: kostkované kalhoty, bílá košile, klasický tenisový bílý svetr a teplá bunda zjemněná beránkem. Tomu říkám model!!! Do práce, na výlet, na rande a klidně i na nedělní oběd k babičce. 

Dále tu máme kolekci od Aldo Maria Camillo. Ta na mě působí dosti nevýrazným skoro až nezajímavým dojmem. Když se mrknete na ty klasické střihy kalhot v kombinaci s klasickými saky, kabáty atd., řeknete si “ano tohle je dobrý”. Neporušuje to trendy, vesměs je to fajn... Ale za pět minut si už nedokážete vybavit sebemenší detail. A to je přesně důvod, proč bych od Alda nic nekoupila. #NUDA!

A máme tu finále v podobě maxi bund a sak od Y/Project. Mnozí z vás si jistě ještě dokáží vybavit tak trochu oversize saka z 90. let. Ve Y/project to povýšili na ještě vyšší level. V těchto kouscích by se totiž ztratilo i trio “Maxim Turbulenc”, a to prostě ve svém okolí vidět fakt nechcete.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze