Top hledané
Výsledky (0)

BMW i 8 Roadster jako umělecké plátno. Autorem díla 4 elements je Milan Kunc

Eva Ledecká
28. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Vzhled jedinečného BMW 4 elements má na svědomí uznávaný česko-německý umělec Milan Kunc. Poukazuje na témata životního prostředí a trvalé udržitelnosti, což je také směr, kterým značka BMW jde. Není proto divu, že se plátnem stal revoluční plug-in hybridní sportovní vůz BMW i 8 Roadster.

Luxusní dílo vzniklo ve spolupráci s pražskou galerií Cermak Eisenkraft a až bude po svém putování po výstavách prodáno, výtěžek půjde na podporu neziskové organizace The Ocean Cleanup zabývající se čištěním oceánů od plastů.

Název 4 elements odkazuje na vodu, oheň, zemi a vzduch, jejichž vyvážení je základem života na naší planetě.

Na kapotě najdete element vzduchu, který je zde znázorněn motýlem. Na pravé straně vozu je umístěn opět element vzduchu a také země.

„Větrné elektrárny zde znázorněné využívají sílu větru, obnovitelného zdroje energie. Květiny, včely, ptáci a zvířata pak reprezentují rovnováhu v přírodě,“ vysvětluje umělec.

Levý bok je určen pro element vody a záď pro element ohně.

„Oheň zde symbolizuje zdroj energie, potřebný pro udržení života a jeho vývoj. Také hnací sílu vpřed – motor, srdce vozu,“ říká Milan Kunc.

O tom, že se jedná o luxusní záležitost, svědčí fakt, že se základem stala zlatá barva s obsahem 24karátového zlata.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

BMW 4 elements bude k vidění na různých místech a výstavách. První zastávkou je pražský showroom společnosti Invelt, kde bude luxusní auto vystaveno do poloviny března. Jednou z dalších zastávek bude také mnichovské BMW Museum.

Pár slov o umělci

Milan Kunc (1944) je malíř, který během svého profesního života pracoval v Německu, Itálii, USA, Nizozemsku, Indii a České republice, kde působí od roku 2004. Je reprezentantem pop surrealismu, Ost Popu či hnutí low-brow. Známé po celém světě jsou jeho kresby, fotokoláže i obrazy na plátně či plátkovém zlatě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
BMW Group
BMW Muzeum Am Olympiapark 1, 80809 München, Německo
+49 89 125016001