Top hledané
Výsledky (0)
Řada známých tváří se může pochlubit vlastními vilami se zahradou a koupáním.

Nejdražší domy celebrit: V luxusu si žije třeba Dolly Parton, Bill Gates nebo George Clooney. Ale ani česká smetánka není pozadu

Radek Polák
29. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Zpěvačka při otevření hotelového areálu v Tennesse

Bazén je symbolem přepychu a luxusu, jak potvrzuje sonda LP-Life do života těch nejbohatších. Své o tom ví nejen zpěvačka Dolly Parton či podnikatel Bill Gates, ale třeba také golfista Tiger Woods a herec George Clooney.

Bydlení spojené se známými osobnostmi je sexy. Své o tom ví i legenda americké country scény Dolly Parton, která na začátku listopadu osobně otevřela již druhý hotelový areál spojený s jejím jménem. Nepřekvapí, že se uvedené místo nachází v Tennesse. Právě v tomto americkém státě v jednom z řady jednoduchých nízkopodlažních domů zpěvačka původně vyrůstala.

Přepych pro vyvolené

Nový hotelový resort však oproti svému rodnému domu nabízí luxus první třídy. Například za recepcí se otáčí mohutná obrazovka, která prostřednictvím samostatných motivů představuje aktuální roční období. Zajímá vás, co je to právě teď? Na podzim je to medvědice s nemotornými mláďaty, majestátní blikající sova nebo také červené, hnědé a okrově zbarvené koruny stromů pokrývající hřebeny hor.

Ve více než tuctu různých typů pokojů a apartmánů jsou nástěnné malby s denními nebo nočními scénami s medvědy, mývaly a motýly. Samozřejmostí jsou rovněž oddělené palandy pro děti, doplněné postelemi složenými z hybridu spacího pytle.  V areál nechybí rovněž venkovní bazén s vodopádem a dostřikovačem, vířivka a krytý bazén.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

O trochu méně okázale tato vícenásobná držitelka cen Grammy a majitelka jmění ve výši necelých 400 milionů dolarů sama bydlí. Od roku 1999 obývá s manželem Carlem Deanem dům v Brentwoodu u Nashvilu, který údajně pořídili jen za 400 tisíc dolarů. To ostatně potvrzují i její slova, která pronesla pro televizní stanici CNN při otevření hotelového resortu v Tennesse.

Jsem jen skromný člověk a všichni lidé, se kterými jsem vyrůstala, jsou prostě sympatičtí, pohodoví lidé. A myslím, že jakmile to budete mít vštípené do celé své psychiky, do celé vaší bytosti, bude vás to následovat,“

řekla zpěvačka.

Součástí její vlastní nemovitosti je přesto také kurt, kaple, farma a bazén. A právě ten ostatně nechybí ani ve vybavení mnoha dalších boháčů. Podívejme se na jejich nemovitosti pěkně z blízka.

Otevřít v galerii (3)
Dollywood
Dollywood's HeartSong Lodge & ResortZdroj: Profimedia

Kdo nemá bazén jako by nebyl

Na bazén je ve svém sídle hrdý například někdejší spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates. A má proč. Rozhodně se totiž nejedná o tuctové místo ke koupání. Kvůli své lásce k technologiím do něj nechal instalovat podvodní hudební systém, jenž plavcům dovoluje vychutnat si potápění s jejich oblíbenými skladbami. 

To není ale rozhodně vše, co Gatesovo sídlo nabízí. Je zde hned 7 ložnic, 18 koupelen, obrovská místnost s trampolínou a uměle vytvořený potok s lososy. Dům, který se stavěl 7 let, zahrnuje plochu 66 tisíc metrů čtverečních. Celý areál má podle expertů hodnotu 127 milionů dolarů, což činí v přepočtu necelé 3 miliardy korun!

Druhou nejdražší nemovitost vlastní ze známých osobností herec George Clooney.  Kromě obligátního bazénu se prý pyšní také posilovnou, vlastní pizzerií, tenisovými kurty a venkovním divadlem. Vila Oleandra s hodnotou okolo 100 milionů dolarů leží u italského jezera Lago di Como.

Obdobnou vysokou investicí se může pochlubit režisér Hvězdných válek George Lucas. Jeho ranč Skywalker, který leží 50 kilometrů na sever od San Francisca, byl sice postavený v tradičním stylu, svému slavnému rezidentovi a jeho hostům nabízí kromě vinice rovněž divadlo s 300 místy. Ani Lucas přitom nezapomenul na bazén.

Rovnou čtyři bazény a plně vybavené lázně si do svého bytu, který se nachází jen několik málo kilometrů od známé čtvrti Beverly Hills v Los Angeles, nechali zabudovat rapper Jay Z se zpěvačkou Beyoncé. 

Dalším velkým milovníkem bazénů je golfista Tiger Woods, který vlastní na Floridě 30 metrů dlouhý kruhový bazén, 18 metrů dlouhý potápěčský bazén i lázně. Sportu si bezpochyby užije také díky 

čtyřem golfovým hřištím, golfovému studiu, běžecké dráze a basketbalovému a tenisovému hřišti.

Nejslavnější mág světa David Copperfield dal zase více než půl miliardy korun za nejdražší vilu v Las Vegas. Vedle přepychového bazénu s neviditelnými okraji nemovitost poskytuje wellness zázemí, posilovnu a kinosál. Pro hosty jsou tu vyčleněny čtyři samostatné domy. 

Otevřít v galerii (3)
Kalifornské sídlo režiséra George Lucase je na samotě
Kalifornské sídlo režiséra George Lucase je na samotěZdroj: Profimedia

Česká smetánka

K místům, která si známé tváře oblíbily, lze rozhodně zařadit i některé domácí lokality. Jednou z nich je pražská Troja, kde si vlastními rukami postavili v 60. letech minulého století vilu manželé Zátopkovi. Od 70. let tu zase bydlela využívala vlastní bazén režisérka Věra Chytilová. Novější stavbou je pak vila developerského podnikatele Luďka Sekyry, kterou navrhla architektka Eva Jiřičná. Skleněnou krychli tu doplňují plasticky tvarované terasy. A samozřejmě také bazén … .

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Další oblíbenou lokalitou jsou Jevany, kam se z Prahy dostanete do půl hodiny. Asi nejznámější tváří, která zde pobývala a tvořila, byl hudební skladatel Karel Svoboda. Na jeho bývalou velkou vilu v areálu navazuje budova s vnitřním bazénem a prostorný dům pro hosty. To vše na ploše okolo 600 metrů čtverečních. Na druhou stranu o tom, že ani atraktivní nemovitost nemusí vždy přinášet jen štěstí, svědčí fakt, že autor hitů zpěváka Karla Gotta se v místě jeho bydliště nakonec sám zastřelil.

Otevřít v galerii (3)
Stavba vily podnikatele Luďka Sekyry se protahovala a prodražovala
Stavba vily podnikatele Luďka Sekyry se protahovala a prodražovalaZdroj: Profimedia

Není všechno zlato, co se třpytí

Bydlet můžeme různě. Čím přepychovější bydlení to bude, tím lépe. Čím více bazénů a sportovních hřišť budeme moci využívat, však automaticky neznamená, že budeme mít ten nejspokojenější život. Toho si je vědomý například i zakladatel Amazonu a miliardář Jeff Bezos, který bydlí jen kilometr od Billa Gatese. Televizi CNN potvrdil, že chce většinu svého jmění do konce života rozdat na boj s klimatickou změnou a podporu lidí, kteří mohou „sjednotit lidstvo v hlubokém sociálním a politickém rozkolu". 

„Ano, plánuji,"

odpověděl podle severu Ceskenoviny.cz loni na podzim Bezos lakonicky na přímý dotaz televizní novinářky CNN Chloe Melasové, zda plánuje rozdat „jmění, které za jeden život ani není možné utratit".

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, iDnes.cz, Aktualne.cz, Wikipedia

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze