Top hledané
Výsledky (0)
Velké finále formulí se odehrálo v monackém knížectví ve dnech 24.- 27. 5.2018. Luxusní souboj 20 pilotů formulí, jedna trať a 78 kol. Každý ze své formule chtěl dostat maximum!

Boj o trůn Grand Prix v Monaku je u konce. Vítězem je Daniel Ricciardo!

Mgr. Jana Höger
27. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Daniel Ricciardo

Luxusní Grand Prix 2018 Monako pokořil Daniel Ricciardo

V klikatých uličkách legendární Velké ceny Monaka formule zvítězil Daniel Ricciardo, který položil svou konkurenci, jak se říká na lopatky. Spíše svými manévry a dokonalou jízdou prokázal, že mu zaslouženě patří luxusní prvenství. S nadsázkou se dá říci, že kolem kasina svištěl nejrychleji. Na úzké a zakroucené trati není výhodou síla motoru, kterou disponují Mercedes a Ferrari, předností rakouské stáje je naopak jízda v zatáčkách.

„Když čas je zkrátka neúprosný.“ Obsazení prvních 3 příček

Do závodního cíle dorazil v časeh 1:42:42. 807 Daniel Ricciardo, druhý za vítězem dorazil Sebastian Vettel se ztrátou 7.336 sekund a třetí dojel Lewis Hamilton se ztrátou 17. 013 sekund.

Pro Daniela Ricciarda luxusní závod znamenal vykoupení. Po dvou letech snažení, dřiny a tvrdé práce zasloužené ovoce.

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

Reakce Vettela na Ricciardovo vítězství: „Daniel měl odpovědi po celou dobu“.

Nejprve velké gratulace Danielovi a stáji Red Bull. „Bylo by hezké být druhý, ale udělal jsem všechno, co jsem mohl. Byl to zajímavý závod,“ dodal Lewis Hamilton.

Grand Prix sebou nese i smutnější šrámy na srdci

Velké zklamání prožíval nizozemský jezdec stáje Red Bull Max Verstappen, který v hlavním závodě po samotné kvalifikaci startoval až z posledního místa díky tomu, že v tréninku havaroval a poškodil převodovku. Nemilou situací také byla Leclercova srážka s Hartleyem v hlavním nedělním závodě Grand Prix, kdy si Leclerc stěžoval na špatnou funkčnost brzd. Hlavně, že všichni vyvázli bez zranění.

Danielovi Ricciardovi blahopřejeme k luxusnímu úspěchu! Jen tak dále...